Зеленський не виключив участі РФ у другому Глобальному саміті миру

Джерело: пресконференція Володимира Зеленського за підсумками дводенного саміту у Швейцарії

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

Нині Київ веде переговори з країнами, які готові взяти участь у заході.

Ми розпочали переговори з ними. Я впевнений, що вибір матиме справді глобальне значення, — зазначив Зеленський, додавши, що не виключає участі Москви у саміті.

За словами президента, присутність РФ підтвердить “готовність закінчити війну”.

Чи сама вона цього захоче, або її змусить світове співтовариство — для нас це не так важливо, — додав глава держави.

16 червня учасники саміту опублікували текст спільного комюніке про основи миру за підсумками Саміту миру у Швейцарії, в якому взяли участь 101 держава та міжнародна організація. Текст підтримали 80 держав і чотири організації.

Раніше президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

Зауважимо, 11 жовтня 2022 року президент представив лідерам G7 Формулу миру для подолання російської агресії. Документ передбачає оборонну підтримку України, визнання та захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Окрім цього, формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Формула миру містить десять пунктів:

 1. Радіаційна та ядерна безпека.
 2. Продовольча безпека.
 3. Енергетична безпека.
 4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
 5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
 6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
 7. Повернення справедливості.
 8. Протидія екоциду.
 9. Недопущення ескалації.
 10. Фіксація закінчення війни.
 • 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
 • У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибувають десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.
 • Лідери та офіційні особи з понад 90 країн взяли участь у мирному саміті у Швейцарії. На захід не запрошували Росію, а Китай проігнорував його.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.