Україна хоче провести другий саміт миру за участю РФ до виборів у США – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Ці плани виданню на умовах анонімності повідомив один з українських посадовців.

Кілька офіційних осіб з західних країн-союзників України зауважили, що нову зустріч потрібно буде ретельно організувати, аби вона виправдала очікування.

Водночас кілька офіційних осіб США висловили сумнів, що саміт за участі РФ може відбутись найближчим часом.

“Намагання організувати зустріч до виборів у США вказує на відчуття невідкладності з боку України, оскільки вона стикається з перспективою повернення Дональда Трампа в Білий дім. Ймовірний кандидат у президенти від Республіканської партії хвалився, що покладе край війні до інавгурації в січні, і виступав проти подальшої військової підтримки Києва з боку США”, – зауважили у Bloomberg.

Перший саміт, який відбувся у червні, зібрав понад 90 країн світу та десятки міжнародних організацій. Росію на саміт у Швейцарії не запросили. Кілька країн відправили на захід делегації нижчого рівня. Китай відмовився брати участь у саміті через відсутність РФ, а кілька країн Глобального півдня, попри присутність, відмовились підписувати спільну заяву.

Перший саміт було проведено, аби досягти широкої згоди щодо низки головних принципів, які допоможуть досягти справедливого миру в Україні, перш ніж розпочати прямі перемовини з Росією.

Відтак саміт у Швейцарії був зосереджений на ядерній та продовольчій безпеці та поверненні викрадених українських дітей. Саме щодо цих питань можна розпочати контакт з Кремлем.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.