Україна хоче провести другий саміт миру за участю РФ до виборів у США – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Ці плани виданню на умовах анонімності повідомив один з українських посадовців.

Кілька офіційних осіб з західних країн-союзників України зауважили, що нову зустріч потрібно буде ретельно організувати, аби вона виправдала очікування.

Водночас кілька офіційних осіб США висловили сумнів, що саміт за участі РФ може відбутись найближчим часом.

“Намагання організувати зустріч до виборів у США вказує на відчуття невідкладності з боку України, оскільки вона стикається з перспективою повернення Дональда Трампа в Білий дім. Ймовірний кандидат у президенти від Республіканської партії хвалився, що покладе край війні до інавгурації в січні, і виступав проти подальшої військової підтримки Києва з боку США”, – зауважили у Bloomberg.

Перший саміт, який відбувся у червні, зібрав понад 90 країн світу та десятки міжнародних організацій. Росію на саміт у Швейцарії не запросили. Кілька країн відправили на захід делегації нижчого рівня. Китай відмовився брати участь у саміті через відсутність РФ, а кілька країн Глобального півдня, попри присутність, відмовились підписувати спільну заяву.

Перший саміт було проведено, аби досягти широкої згоди щодо низки головних принципів, які допоможуть досягти справедливого миру в Україні, перш ніж розпочати прямі перемовини з Росією.

Відтак саміт у Швейцарії був зосереджений на ядерній та продовольчій безпеці та поверненні викрадених українських дітей. Саме щодо цих питань можна розпочати контакт з Кремлем.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.