FT: Рютте попереджає США про небезпеку компромісу з Путіним

Джерело: Financial Times
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.
24 квітня Рютте зустрінеться з міністром оборони США Пітом Гегсетом, держсекретарем Марко Рубіо та радником президента США з національної безпеки Майком Волтцем у Вашингтоні.
За словами джерел, генеральний секретар НАТО намагатиметься переконати американських лідерів, що юридичне визнання змін кордонів України, яке прагне досягти Путін, загрожує безпеці всієї Європи.
Ключове повідомлення полягає в тому, щоб американці зрозуміли, що поставлено на карту, — пояснив один з посадовців НАТО.
Європейські лідери також активно намагаються вплинути на позицію Трампа, котрий посилює тиск на Україну з метою укладення миру до кінця квітня. Як повідомляє пресслужба Єврокомісії, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн скористається будь-якою можливістю, щоб поговорити з Трампом на церемонії поховання Папи Франциска 26 квітня.
Європа занепокоєна, що постійне наполягання американського президента на визнанні Криму частиною Росії може створити розбіжності серед союзників по НАТО і наблизити Вашингтон до Москви. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков у четвер заявив, що позиції Трампа і Путіна щодо Криму повністю співпадають.
Раніше стало відомо, що Сполучені Штати вимагатимуть від Росії визнати право України на власну озброєну армію та оборонну промисловість як частину мирної угоди між Москвою та Києвом.
Очікується, що спецпредставник президента США Стів Віткофф порушить це питання, коли буде зустрічатися з російським главою цієї неділі, розповіли джерела Bloomberg.
Окрім цього, США прагнуть повернення захопленої Росією Запорізької атомної електростанції та забезпечення Україні гарантій безпеки. Вашингтон також наполягає на поверненні земель на сході України, зокрема у Харківській області, що наразі окуповані Росією.
Президент США Дональд Трамп в межах мирних переговорів акцентував, що угода потребує гарантів безпеки для України, однак Білий дім наразі не надав конкретних пропозицій щодо забезпечення цих гарантій.
Зауважимо, глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро повідомив, що Європа попередила США, які питання потенційної мирної угоди між Україною та РФ вони не обговорюватимуть.
- Президент США Дональд Трамп засудив ракетно-дронову атаку Росії на Київ 24 квітня, висловивши своє незадоволення щодо очільника Кремля Володимира Путіна.
- Минулої доби російські війська 42 рази обстріляли населені пункти Донецької області. Троє людей загинуло, семеро поранені.
- У ніч на 24 квітня (з вечора 23 квітня) російські окупаційні війська завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні. Загалом ворог випустив 215 повітряних цілей.
- 24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.