G20 погодилася надати Африканському союзу статус постійного члена

Джерело: Bloomberg

G20 вирішили надати Африканському союзу статус постійного члена, який має Європейський Союз. За даними видання, лідери “Великої двадцятки” оголосять рішення під час саміту в Індії цими вихідними.

Африканський союз налічує 55 членів. Цей крок зробить їх “запрошеною міжнародною організацією”, як і ЄС.

Рішення надасть країнам Африки сильніший голос з глобальних проблем. Зокрема у питаннях зміни клімату і боргів ринків, що розвиваються. Зазначено, що ринки так званого Глобального Півдня починають відігравати більш помітну роль у світових справах.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді зробив пріоритетом надання повноправного членства в Африканському союзі. Також італійська прем’єр-міністрка Джорджа Мелоні була серед тих, хто виступав за їхнє членство G20 на останній зустрічі “Великої сімки”, яка відбулася в Японії у травні.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.