Галущенко: Єдині причини відключень електроенергії зараз – це погодні умови та бойові дії
Джерело: Міністерство енергетики України
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що єдині причини відключень електропостачання на сьогодні – це погодні умови та бойові дії.
За його словами, українська енергосистема готова до проходження зими. Відключення споживачів не відбуватиметься, якщо не буде масованих ударів ворога по енергетичних об’єктах або стихійних лих.
“На жаль, сьогодні дуже складні погодні умови. Цього тижня стихія вирувала в Одеській, Миколаївській, Київській областях, де зусиллями енергетиків електропостачання вже відновлено практично у всіх населених пунктах. На жаль, сьогодні стихія перемістилася у західні області нашої держави, і це спричинює відключення”, – зазначив очільник Міненерго.
За оперативними даними, через негоду станом на 14:00 2 грудня без світла 603 населених пункти. Більшість із них – на Львівщині, де без електропостачання залишаються 454 населених пункти. Також негода знеструмила населені пункти в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій областях.
“Нині будемо активно працювати у цих областях. Максимальну кількість бригад і техніки з усієї України буде задіяно, щоб швидко відновити електропостачання споживачам”, – сказав Герман Галущенко.
- У західних регіонах України через негоду знеструмлено 497 населених пунктів. Найбільше знеструмлених споживачів у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Ремонтники працюють у посиленому режимі, щоб відновити електропостачання.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримала можливість імпортувати з Європи додаткові 500 МВт електроенергії.
- Уряд забезпечив можливість імпортувати електроенергію з сусідніх країн у випадку виникнення дефіциту. Зокрема зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.