Газові сховища в Україні допомагають ЄС утримати низькі ціни на газ – FT
Джерело: Financial Times
Підземні газові сховища України стали ключовим елементом у стримуванні зростання цін на газ у Європі в грудні.
Україна відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності постачання газу в Центральній та Східній Європі цієї зими, зазначила Наташа Філдінг з Argus Media.
Європейські компанії використовують українські сховища для підтримання своїх запасів, що на кінець грудня досягли майже 90% – високого показника для цієї пори року. Це зберігання допомогло знизити ціни на газ у Європі, з еталонним бенчмарком TTF, що торгувався в грудні в три рази дешевше, ніж у попередньому році.
Європейська комісія очікує, що рівень запасів газу у європейських сховищах у січні не опуститься нижче 45%, проте рекомендує ціль у 55%.
Rystad Energy прогнозує, що за умови стабільного постачання та попиту, в сховищах ЄС на кінець березня залишиться близько 80 млрд кубометрів газу, або приблизно 70% їхньої потужності. Ці високі рівні запасів сприятимуть їх поповненню перед наступним опалювальним сезоном.
Україна має 13 підземних сховищ з загальною потужністю близько 32 млрд кубометрів, що еквівалентно річному споживанню країни, роблячи її систему однією з найбільших в Європі та третьою у світі після США та Росії. У квітні 2023 року Україна запропонувала ЄС третину своїх газосховищ, а “Укртрансгаз” отримав сертифікацію як оператор газосховищ за європейськими стандартами.
- Протягом 2023 року Нафтогаз повністю завершив інтеграцію облгазів та міськгазів, повідомив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.