Газові сховища в Україні допомагають ЄС утримати низькі ціни на газ – FT

Джерело: Financial Times

Підземні газові сховища України стали ключовим елементом у стримуванні зростання цін на газ у Європі в грудні.

Україна відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності постачання газу в Центральній та Східній Європі цієї зими, зазначила Наташа Філдінг з Argus Media.

Європейські компанії використовують українські сховища для підтримання своїх запасів, що на кінець грудня досягли майже 90% – високого показника для цієї пори року. Це зберігання допомогло знизити ціни на газ у Європі, з еталонним бенчмарком TTF, що торгувався в грудні в три рази дешевше, ніж у попередньому році.

Європейська комісія очікує, що рівень запасів газу у європейських сховищах у січні не опуститься нижче 45%, проте рекомендує ціль у 55%.

Rystad Energy прогнозує, що за умови стабільного постачання та попиту, в сховищах ЄС на кінець березня залишиться близько 80 млрд кубометрів газу, або приблизно 70% їхньої потужності. Ці високі рівні запасів сприятимуть їх поповненню перед наступним опалювальним сезоном.

Україна має 13 підземних сховищ з загальною потужністю близько 32 млрд кубометрів, що еквівалентно річному споживанню країни, роблячи її систему однією з найбільших в Європі та третьою у світі після США та Росії. У квітні 2023 року Україна запропонувала ЄС третину своїх газосховищ, а “Укртрансгаз” отримав сертифікацію як оператор газосховищ за європейськими стандартами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.