Газовидобувники закликали НКРЕКП знизити вимоги до якості газу

Джерело: Артем Петренко під час дискусії Energy Club

Асоціація газовидобувних компаній України звернулася до Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг із проханням тимчасово знизити вимоги до якості природного газу. Причиною стали пошкоджені російськими атаками об’єкти, що забезпечували відповідність газу встановленим стандартам, повідомив виконавчий директор асоціації Артем Петренко.

Петренко заявив, що через руйнування інфраструктури деякі компанії більше не можуть відповідати нормативним вимогам. Тож змушені або зупинити постачання газу, або подавати його з певними відхиленнями.

У деяких компаній пошкоджені об’єкти перестали відповідати встановленим законодавством вимогам. Тут є два варіанти: або зупинити подачу газу, або продовжувати постачання з певними обмеженнями, доки триває відновлення. Тому ми звернулися до НКРЕКП і Міненерго з проханням знайти компромісне рішення. Йдеться про те, щоб компанії не сплачували штрафи за вимушені відхилення, а спрямовували кошти на відновлення об’єктів, – пояснив Петренко.

Також він зазначив, що чинні нормативи якості газу були ухвалені ще у 2015 році та базуються на характеристиках російського газу, що постачався до Європи.

Зараз і ОГТСУ, і Міненерго заявляють про необхідність перегляду цих норм для країн Східної Європи. Якщо взяти капітальні інвестиції, які потрібні газовидобувним компаніям, щоб відповідати старим стандартам, економіка видобутку стає невигідною. А це критично, оскільки регіон прагне розвивати власний видобуток і зменшувати залежність від зовнішніх постачальників, – наголосив Петренко.

Зауважимо, нещодавно російські війська обстріляли обʼєкти групи “Нафтогаз”. Це вже 18 комбінована атака на інфраструктуру групи від початку повномасштабної війни і восьма з початку цього року. Як вказали у Нафтогазі, постраждалих немає, однак пошкоджено газовидобувні потужності.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.