Газовидобувники закликали НКРЕКП знизити вимоги до якості газу
Джерело: Артем Петренко під час дискусії Energy Club
Асоціація газовидобувних компаній України звернулася до Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг із проханням тимчасово знизити вимоги до якості природного газу. Причиною стали пошкоджені російськими атаками об’єкти, що забезпечували відповідність газу встановленим стандартам, повідомив виконавчий директор асоціації Артем Петренко.
Петренко заявив, що через руйнування інфраструктури деякі компанії більше не можуть відповідати нормативним вимогам. Тож змушені або зупинити постачання газу, або подавати його з певними відхиленнями.
У деяких компаній пошкоджені об’єкти перестали відповідати встановленим законодавством вимогам. Тут є два варіанти: або зупинити подачу газу, або продовжувати постачання з певними обмеженнями, доки триває відновлення. Тому ми звернулися до НКРЕКП і Міненерго з проханням знайти компромісне рішення. Йдеться про те, щоб компанії не сплачували штрафи за вимушені відхилення, а спрямовували кошти на відновлення об’єктів, – пояснив Петренко.
Також він зазначив, що чинні нормативи якості газу були ухвалені ще у 2015 році та базуються на характеристиках російського газу, що постачався до Європи.
Зараз і ОГТСУ, і Міненерго заявляють про необхідність перегляду цих норм для країн Східної Європи. Якщо взяти капітальні інвестиції, які потрібні газовидобувним компаніям, щоб відповідати старим стандартам, економіка видобутку стає невигідною. А це критично, оскільки регіон прагне розвивати власний видобуток і зменшувати залежність від зовнішніх постачальників, – наголосив Петренко.
Зауважимо, нещодавно російські війська обстріляли обʼєкти групи “Нафтогаз”. Це вже 18 комбінована атака на інфраструктуру групи від початку повномасштабної війни і восьма з початку цього року. Як вказали у Нафтогазі, постраждалих немає, однак пошкоджено газовидобувні потужності.
- У компанії “Нафтогаз України” повідомили, що ціна на газ для домогосподарств залишиться незмінною щонайменше ще на рік.
- Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.
- Підземні газові сховища України стали ключовим елементом у стримуванні зростання цін на газ у Європі в грудні.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.