Гендиректору найбільшої ракетної корпорації РФ Борису Обносову повідомлено про підозру
Джерело: СБУ
Генеральному директору російської корпорації “Тактичне ракетне озброєння” Борису Обносову, який сприяє збройній агресії РФ, повідомлено про підозру.
Посадовець входить до близького оточення Путіна та очолює найбільший підсанкційний холдинг Росії, який виробляє крилаті ракети та керовані авіабомби.
Промислові обсяги відповідного озброєння регулярно надходять до військових з’єднань РФ для війни проти України.
З початку повномасштабного вторгнення РФ тільки крилатими ракетами Х-101 і Х-555 російські окупанти завдали понад 140 ударів по цивільній інфраструктурі та енергооб’єктах України.
Для масованих обстрілів українських населених пунктів росіяни використовують й інші “вироби” корпорації Обносова, серед яких: крилаті та протикорабельні ракети П-800 “Онікс”, Х-22, Х-32 та Х-59; керовані авіаційні бомби серії КАБ-500 та КАБ-1500.
Встановлено, що за декілька місяців до 24 лютого 2022 року посадовець отримав звання героя Росії за безпосередню участь у підготовці до повномасштабного вторгнення РФ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Обносову про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України (пособництво у веденні агресивної війни).
Тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти нашої держави, оголошення його у міжнародний розшук.
Крім того, правоохоронці здійснюють слідчі дії, спрямовані на виявлення, блокування та подальше стягнення в дохід України всіх іноземних активів фігуранта.
- Російській блогерці Ельвіні Боровковій, яка після ракетного удару по Харкову закликала “добивати вцілілих” українців, повідомлено про підозру.
- Під час повномасштабної війни РФ проти України, російська блогерка Аліна Маслова приїхала на гірсько-лижний курорт “Драгобрат”. Там її відшукали співробітники Служби безпеки України та готують до видворення. Блогерка з Молдови вже тривалий час працює та мешкає у Москві.
- Російській антивоєнній активістці Марії Карташевій загрожує депортація з Канади після того, як її заявку на громадянство заблокували на тій підставі, що її публікації в блозі порушували закони РФ.
16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.
ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.
16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.