Герман Галущенко зустрівся з гендиректором МАГАТЕ: обговорили ситуацію на ЗАЕС

Джерело: Міненерго

У межах засідання Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі.

Рафаель Гроссі поінформував міністра про результати свого останнього візиту на тимчасово окуповану росіянами Запорізьку АЕС та заходи, які представники МАГАТЕ вживають для контролю стану ядерної та радіаційної безпеки на станції.

Окрему увагу очільник МАГАТЕ приділив зауваженням експертів до можливого повернення до експлуатації ЗАЕС або окремих її енергоблоків. Також обговорювалися питання завершення строків експлуатації палива, завантаженого в реактори станції, та недопуску окупантами українського персоналу до виконання обов’язків на АЕС.

Зокрема, Рафаель Гроссі зазначив, що представники МАГАТЕ, які перебувають з місією на станції, не завжди мають змогу оглянути всі об’єкти ЗАЕС, і агентство наполягає на розширенні такого доступу.

Окремо підкреслив занепокоєння продовженням військових дій неподалік станції.

Своєю чергою, Герман Галущенко подякував МАГАТЕ за залучення до обговорення ключових документів та зусилля, яких експерти агентства і особисто Рафаель Гроссі докладають для дотримання ядерної та радіаційної безпеки на об’єкті.

Водночас він наголосив, що ситуація на окупованій станції погіршується щодня, і це свідчить про потребу якнайшвидшого виведення з її території російських військ і персоналу “Росатома” для повернення ЗАЕС під повний контроль України.

Міністр наголосив, що забезпечення ядерної і радіаційної безпеки є одним із ключових положень формули миру президента Зеленського.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.