Герман Галущенко зустрівся з норвезькими парламентарями: обговорили енергетичну безпеку

Зображення: Міненерго

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з делегацією Постійного комітету Стортингу (Парламенту) Норвегії з питань закордонних справ та оборони на чолі з головою Іне Еріксен Сьорейде.

Під час зустрічі сторони обговорили допомогу Норвегії у відновленні українського енергосектору, напрямки поглиблення співпраці у розвитку відновлюваних джерел енергії та питання забезпечення енергетичної безпеки Європи.

“Україна має амбітну мету стати енергетичним хабом Європи. Тож ми зацікавлені у поглибленні співпраці з партнерами. Зокрема плануємо нарощувати потужності гідроенергетики, тож для нас є важливим вивчення досвіду Норвегії у цій галузі. Перспективною є також співпраця в інших напрямках відновлюваної енергетики, а саме вітровій генерації, газовій галузі”, – зазначив Герман Галущенко.

Міністр поінформував представників делегації про поточний стан української енергосистеми та результати ремонтної кампанії на енергооб’єктах, яка проводилася, зокрема, із використанням обладнання, наданого партнерами, і стала наймасштабнішою в історії України.

Сторони обговорили напрямки подальшої співпраці країн в енергетичній галузі у контексті інтеграції України до європейських енергетичних ринків. Зокрема, Міністерство енергетики України працює з норвезькими партнерами над підготовкою спільних проєктів для залучення інвестицій у технології генерації енергії, а також розвиток сталих і гнучких систем передачі та розподілу електроенергії.

Окрему увагу під час зустрічі приділено питанням загальноєвропейської і глобальної енергетичної безпеки. Обговорювалася необхідність консолідації міжнародних зусиль для усунення ризиків, пов’язаних з окупацією росіянами Запорізької АЕС та залежністю окремих європейських країн від російських енергоносіїв.

Міністр відзначив важливу роль норвезьких партнерів для реалізації “формули миру” президента України Володимира Зеленського, зокрема її пункту “енергетична безпека”.

Герман Галущенко подякував народу, парламенту та уряду Норвегії за підтримку України у протидії російській агресії, зокрема фінансову допомогу обороні і цивільній інфраструктурі на суму 75 мільярдів норвезьких крон, передбачену Програмою Нансена.

Також відзначив важливість підтримки, наданої енергосектору України. З моменту вторгнення Норвегія надала понад 450 мільйонів доларів США у вигляді грантів на енергетику. Крім того, Україна отримала 28 вантажів гуманітарної допомоги від норвезьких партнерів загальною вагою понад 250 тонн, до якої увійшли генератори, спецтехніка, трансформатори та високовольтне обладнання.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.