Гетманцев заперечив інформацію щодо 18% податку з поповнення картки фізособи
Джерело: Данило Гетманцев/Telegram
31 грудня голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев категорично заперечив оподаткування карткових поповнень, назвавши розповсюджені раніше інформацію “спробую пошуку дешевого хайпу”.
Гетманцев заявив, що “черговий самопроголошений божевільний експерт у звичній спробі пошуку дешевого хайпу” написав у себе в Facebook, що кожне перерахування на рахунок кожної особи відповідно до затвердженої урядом Нацстратегії доходів обкладатиметься податком 18%.
І додав, що у “передноворічному вакуумі економічної інформації”, цю новину розповсюдили у ЗМІ.
Голова Комітету також зазначив, що самостійно ще раз перечитав стратегію, та, як наголосив, “передбачувано” не знайшов підтвердження такого припущення.
Але осад залишився. Ну невже ми настільки інфантильні, що маємо на другому році війни вестися на абсолютних неадекватів та їх свідоме або несвідоме (за її відсутності) проросійське ІПСО? Давайте врешті переходити з року кролика у рік дракона! – написав він.
Раніше повідомлялося, що український уряд планує здійснити значні зміни в податковій сфері в рамках нової Національної стратегії доходів. За словами Анатолія Амеліна, співзасновника Українського інституту майбутнього, одна з ініціатив реформи передбачає 18-відсоткове оподаткування всіх надходжень на картки фізичних осіб.
Національна стратегія доходів, як зазначається, є основою для реформ у податковій та митній галузях до 2030 року, включаючи зміни в загальному підході до податкових питань. Важливим аспектом стратегії є послідовність, коли спочатку створюються умови для проведення основних реформ, а потім їх поступове впровадження.
Згідно з повідомленнями, в межах стратегії податкова служба зможе перевіряти банківські рахунки платників податків. Також розглядається нібито можливість відновлення прогресивної шкали ставок податку на доходи фізичних осіб замість чинної фіксованої ставки 18%.
Данило Гетманцев раніше заявив про майбутні зміни в роботі Державної податкової служби, зокрема її перезавантаження та цифровізацію, що є ключовими для реформи податкових відносин і фінансової прозорості в Україні.
- Британська щоденна газета Financial Times оприлюднила прогнози на наступний рік.
- Уряд України збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
- Уряд виділив понад 20 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- У третьому кварталі 2023 року ВВП країни зріс на 9,3% проти аналогічного періоду минулого року, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 12 грудня.
- 3 жовтня премєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запускає роботу над єдиним Планом реформ до 2027 року. Зазначається, що план охопить усі сфери, які впливають на державні інституції, економіку та взаємодію з громадянами.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.
Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.
Одеситка Дар’я стала єдиною жінкою-пілотом у батальйоні безпілотних систем 21-ї окремої механізованої бригади.
Законопроєкт про “руйнівні” санкції проти Росії буде реалізований, якщо Кремль найближчим часом не приступить до “добросовісних” переговорів щодо стійкого справедливого миру з Україною, заявили американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументаль (демократ, Коннектикут), котрі є авторами відповідної законодавчої ініціативи.