18% податку з поповнення картки фізособи: що буде з платежами у 2024 році в Україні

Джерело: співзасновник Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін та Мінфін

Поповнив картку – плати 18% від суми: Що буде з картками і платежами у 2024 році в Україні

Український уряд планує здійснити значні зміни в податковій сфері в рамках нової Національної стратегії доходів. За словами Анатолія Амеліна, співзасновника Українського інституту майбутнього, одна з ініціатив реформи передбачає 18-відсоткове оподаткування всіх надходжень на картки фізичних осіб.

Національна стратегія доходів, як зазначається, є основою для реформ у податковій та митній галузях до 2030 року, включаючи зміни в загальному підході до податкових питань. Важливим аспектом стратегії є послідовність, коли спочатку створюються умови для проведення основних реформ, а потім їх поступове впровадження.

Згідно з повідомленнями, в рамках стратегії податкова служба зможе перевіряти банківські рахунки платників податків. Також розглядається можливість відновлення прогресивної шкали ставок податку на доходи фізичних осіб замість чинної фіксованої ставки 18%.

Уряд має намір у найближчі роки повернутися до системи прогресивного оподаткування доходів фізичних осіб (ПДФО), замінивши діючу єдину ставку в 18%. Ця ставка була запроваджена у 2016 році на зміну попередньої, менш прогресивної системи, де податкові ставки становили 15% та 20%.

Перед основною реформою в Україні планується вдосконалення податкового адміністрування, зокрема в частині конфіденційності та захисту даних.

Амелін також висловив думку, що оподаткування надходжень на картки може спонукати українців переходити на готівкові розрахунки, уникаючи операцій з картками. Експерт у своєму дописі зазначив, що це шлях до “кешової економіки”.

До інших планів уряду відносяться заборона спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб, підвищення ренти на нові газові свердловини, надання митниці права на проведення слідчих дій, зростання акцизів на сигарети та алкоголь, а також скасування податкових пільг.

Данило Гетманцев, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, раніше заявив про майбутні зміни в роботі Державної податкової служби, зокрема її перезавантаження та цифровізацію, що є ключовими для реформи податкових відносин і фінансової прозорості в Україні.

Деталі. Друга та третя групи спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців будуть інтегровані в єдину групу, з податковими ставками від 3% до 17% залежно від виду діяльності. Представники об’єднаної другої групи зобов’язані будуть використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Перша група спрощеної системи оподаткування пройде ревізію – буде оновлено перелік дозволених видів діяльності, з метою їх зменшення. Зміниться також сам принцип оподаткування: замість фіксованого податку буде введено оподаткування в процентному відношенні від реально отриманого доходу.

Юридичні особи, які виробляють сільськогосподарську продукцію, зіткнуться із поступовим зростанням ставок єдиного податку протягом трьох років, щоб стимулювати їх перехід на загальну систему оподаткування. По закінченню перехідного періоду юридичним особам буде заборонено користуватися спрощеною системою оподаткування.

Буде ліквідовано винятки, які дозволяли здійснювати господарську діяльність без необхідності вести облік та документувати походження реалізованих товарів. Тепер ведення такого обліку буде обов’язковим, хоча й максимально спрощеним, йдеться у документі.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.