Гетманцев звернувся із заявою до правоохоронних органів на Кабінет міністрів
Джерело: Telegram-канал Гетманцева
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев звернувся із заявою до правоохоронних органів на Кабінет міністрів.
Нардеп нагадав, що ще у лютому 2023 року парламент прийняв Закон України № 2957- IX, який покликаний унеможливити схеми із заниження митної вартості сировинних товарів (наприклад, металобрухту, насіння соняшнику тощо), що експортуються з України, та зменшення розміру вивізного мита, що підлягає сплаті.
“За узгодженою позицією з Мінекономіки (яке є відповідальним за розробку підзаконки) було визначено, що Закон буде введений в дію лише з першого числа другого місяця, наступного за місяцем набрання ним чинності, для того, щоб Уряд встиг розробити відповідні підзаконні акти”, – додав Гетманцев.
Попри це, пройшло вже сім місяців, з дня введення Закону в дію, а “віз і нині там”.
Нардеп поскаржився. що до цього часу Кабмін так і не прийняв підзаконні акти, що сприяє продовженню існування схем щодо заниження вивізного мита під час експорту товарів.
“У кожної проблеми є прізвище. Тому хочу запитати в шановних урядовців, хто конкретно понесе кримінальну відповідальність за завдані збитки Державі у війну та відшкодує їх? Звертаюся із заявою до правоохоронців”, – резюмував Гетманцев.
- Учасники iforum2023, що відбувся в Києві 10 серпня, повідомили про погіршення ставлення органів влади до бізнесу після позитивної динаміки на початку повномасштабної війни. Також зауважили про посилення тиску.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.