Гільдія авторів США подала позов проти розробника ChatGPT

Джерело: Reuters

Гільдія авторів США подала позов проти компанії OpenAI, яка розробила ChatGPT, зі звинуваченнями у незаконному навчанні чат-бота на їхніх творах і порушенні авторських прав. У Гільдії вважають, що їхні тексти могли брати з “піратських” сайтів.

Обʼєднання американських авторів включає письменників Джона Грішема, Джонатана Френзена, Джорджа Сондерса, Джоді Піколт, автора циклу романів “Пісня льоду і полумʼя” Джорджа Мартіна та багатьох інших. Колективний позов подано 19 вересня.

Крім того, подібні позови, ймовірно, подадуть проти Meta Platforms і Stability AI. Причиною теж є дані, які вони використовують для навчання їхніх систем ШІ.

В OpenAI заявили, що навчальні дані, зібрані з Інтернету, кваліфікуються як добросовісне використання відповідно до законодавства США про авторське право. Водночас представник компанії додав, що вони поважають права авторів і “ведуть продуктивні розмови з багатьма творцями по всьому світу, включаючи Гільдію авторів”.

Генеральна директорка Гільдії авторів Мері Розенбергер додала, що автори “повинні мати можливість контролювати, чи їхні роботи використовуються генеративним ШІ та як саме”, аби “зберегти літературу”.

У позові зазначено, що ChatGPT може наводити точні перекази книг авторів, тому що ці тексти  містяться в його базі даних.

Ще автори стурбовані, що авторів можуть замінити такими системами, як ChatGPT, які “генерують електронні книги низької якості, видають себе за авторів і витісняють книги, написані людьми”.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.