Глава Азербайджану набрав понад 92% на дострокових виборах президента

Джерело: дані Центральної виборчої комісії Азербайджану

11 лютого на сайті Центральної виборчої комісії Азербайджану опублікували результати позачергових президентських виборів, що свідчать про перемогу чинного глави Азербайджану Ільхама Алієва.

Так, на президентських виборах, Алієв набрав 92,12% голосів.

Зауважується, що явка на виборах 7 лютого становила 76,43%. Наразі протокол із результатами комісія має надіслати до Конституційного суду. Відповідно до законодавства, Ільхам Алієв пробуде на посаді президента ще сім років.

Спочатку вибори президента призначили на 2025 рік, однак, Алієв переніс на лютий 2024 року, назвавши їх “початком нової ери”. У 2023 році виповнилося 20 років перебування нинішнього президента при владі.

У 2009 році, на другому президентському терміні Алієва, Конституція країни зазнала змін, що дозволило обиратися на посаду глави держави понад два рази.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.