Україна та Азербайджан розвиватимуть нові напрямки культурного співробітництва

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.

Зокрема щодо збереження культурної спадщини, розвитку українського творчого потенціалу та розширення міжнародного культурного співробітництва.

Посол Азербайджанської Республіки в Україні підкреслив важливість культурного обміну та гуманітарного співробітництва між країнами.

“Наша головна мета – розвивати та підтримувати стратегічне партнерство з Україною. Ми не лише оголошуємо це тут, але й активно просуваємо цю ідею на міжнародному рівні. У нас є конкретні плани щодо відновлення культурного центру в Ірпені, і ми впевнені, що в наступному році з’являться можливості для практичної реалізації нових проєктів та створення основи для культурних ініціатив”, – заявив він.

Зокрема Сеймур Мардалієв висловив готовність організовувати різноманітні культурні заходи, такі як дні джазу, опери, балету, концерти, а також спільні кінофестивалі та покази фільмів.

Ростислав Карандєєв подякував уряду та народу Азербайджану за підтримку під час повномасштабного вторгнення та висловив зацікавленість у подальшому розвитку співпраці в культурній сфері. Зокрема, він наголосив на важливості спільної роботи у збереженні культурної спадщини, яка включає підготовку реставраторів та обмін досвідом через різноманітні навчальні заходи та консультації для проведення реставраційних робіт.

“Дуже важливий аспект, який ми можемо успішно розвивати разом з Азербайджаном, – це збереження нематеріальної культурної спадщини. Традиції, які мають глибокий сенс в Азербайджані, є для нас надзвичайно близькими. Зі свого боку, ми прагнемо зберігати свою ідентичність, включаючи елементи до списків ЮНЕСКО. Розширення цього списку служить гарантією того, що наші традиції будуть збережені”, – підкреслив Ростислав Карандєєв.

Під час зустрічі він вказав на важливість збереження культурного потенціалу, особливо для творчих людей. Висловив ідею обміну між дитячими та музейними культурними установами. Також запропонував розширити міжнародну культурну співпрацю, де Азербайджан може виступити стратегічним посередником для українських колективів на світовому рівні.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.