Глава Франції не виключив введення військ НАТО в Україну
Джерело: Reuters
26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що поки що немає консенсусу стосовно відправки військ в Україну, однак, цю тему не можна виключати.
На даному етапі немає консенсусу… щодо відправлення військ на місці, — заявив Макрон після зустрічі з близько 20 країнами-союзницями України. — Нічого не слід виключати. Ми зробимо все, щоб Росія не виграла.
Зауважимо, раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що декілька членів НАТО та Європейського Союзу розглядають можливість відправлення своїх армійців в Україну на двосторонній основі.
Фіцо, котрий тривалий час виступав проти військових постачань Україні і займав позицію, яку деякі критики вважають проросійською, не повідомив подробиць. Він виступив напередодні зустрічі європейських лідерів у Парижі.
Я обмежусь тим, що скажу, що ці тези (під час підготовки до паризької зустрічі) означають, що низка країн-членів НАТО і ЄС розглядають можливість відправити свої війська в Україну на двосторонній основі, — заявив Фіцо на брифінгу після засідання Ради безпеки Словаччини. — Я не можу сказати, з якою метою і що вони там повинні робити, — зазначив він, додавши, що Словаччина, яка є членом ЄС і НАТО, не відправлятиме військових в Україну.
Члени НАТО вже постачили Києву озброєння та боєприпаси на мільярди доларів і тренують українські сили. Однак, лідери НАТО, включаючи президента США Джо Байдена, акцентували, що західний військовий альянс хоче уникнути прямого збройного протистояння з Росією, який може призвести до глобальної війни.
Проте, нині НАТО не прокоментувало повідомлення Фіцо.
Також Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
Відповідну заяву Макрон зробив під час конференції лідерів європейських держав, котрі прибули на його запрошення до Парижа задля обговорення шляхів підтримки України. Глава Франції наголосив, що європейським країнам потрібно докласти ще більше зусиль для надання військової допомоги Україні.
Макрон запросив своїх європейських колег до Єлисейського палацу на зустріч, щоб обговорити, як збільшити постачання озброєння та боєприпасів Україні на тлі ескалації російської агресії за минулі кілька тижнів.
Було велике відчуття терміновості, — зазначив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте журналістам після зустрічі. Він додав, що лідери підтримують ініціативу Чехії купувати боєприпаси по всьому світу для відправлення в Україну.
Ми хочемо надіслати Путіну дуже чітке повідомлення, що він не переможе в Україні, — наголосив радник президента Франції журналістам перед зустріччю. — Наша мета — розбити цю ідею, в яку він хоче, щоб ми повірили, що він якось переможе.
Близько 20 європейських лідерів зустрілися в Парижі 26 лютого, щоб надіслати російському президенту Володимиру Путіну послання про європейську рішучість щодо України та протистояння наративу Кремля, що РФ “виграє війну”, що триває вже третій рік.
Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.
2 лютого Макрон засудив удар армії РФ по Бериславу на Херсонщині, внаслідок якого загинули французькі гуманітарні працівники.
- Міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів Франції запропонують перенаправити кошти та розглянути економію для оплати озброєння, починаючи від ракет і закінчуючи артилерією, повідомили джерела, знайомі з цим питанням, не повідомляючи подробиць, оскільки обговорення тривають. Скорочення видатків призвело до того, що французькому уряду складно зібрати фінансування для пакету військової допомоги Україні обсягом у 3 мільярди євро (3,2 мільярда доларів).
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк під час зустрічі із делегацією Сенату Франції подякував французькій стороні за участь у коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони України.
- Президент Франції Емманюель Макрон вирішив відкласти свій запланований візит до України, який мав відбутися 13-14 лютого. Представники Єлисейського палацу пояснили, що відкладення візиту пов’язане з питаннями безпеки. Це рішення викликало багато питань як серед французьких, так і серед українських дипломатів.
- Президент РФ Володимир Путін погрожує Європі війною. Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер закликає посилити стримування якомога швидше. Окрім залучення особового складу та озброєння, також потрібна “зміна менталітету”.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…
Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.