Глава Міноборони ФРН попередив про провокації росіян у Балтійському морі
Джерело: DW
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив про збільшення присутності російських військово-морських та цивільних суден у Балтійському морі.
Пісторіус зауважив, що у регіоні часто трапляються інциденти, котрі “призводять до попереджувальних пострілів у повітря та воду”.
Ми знаємо це ще з часів Холодної війни, — заявив міністр.
Нещодавно глава МЗС ФРН Німеччини Анналена Бербок розповіла про інцидент з російським судном, яке обстріляло сигнальними ракетами німецький гелікоптер, що виконував розвідувальну місію.
Бербок наголосила, що у Балтійському морі дедалі частіше помічають судна, котрі беруть участь в обході санкцій, запроваджених проти РФ. Також вона анонсувала збільшення кількості патрулів у регіоні для захисту критично важливої інфраструктури.
Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск запропонував створити військово-морську патрульну службу у Балтійському морі на тлі загроз з боку Росії.
Пропозиція Туска виникла невдовзі після того, як у Балтійському морі обірвали високошвидкісний волоконно-оптичний кабель, що з’єднує Фінляндію та Німеччину. Було пошкоджено також кабель між Литвою та Швецією.
Ми повідомляли, що США зафіксували підвищену військову активність Росії навколо підводних кабелів ЄС, зауваживши, що тепер РФ зможе планувати диверсії, спрямовані на виведення з ладу критично важливої світової комунікаційної інфраструктури.
За словами одного з посадовців, Росія формує спеціальний військовий підрозділ під назвою “Головне управління глибоководних досліджень”, який розгортає флот підводних човнів і морських безпілотників.
Ми занепокоєні посиленням російської військово-морської активності і тим, що Росія може завдати шкоди підводній критично важливій інфраструктурі США і союзників. Росія продовжує розвивати свої військово-морські можливості для підводних диверсій, головним чином через Головне управління глибоководних досліджень, – заявив він.
Згідно з повідомленням, США регулярно відстежують російські кораблі, які патрулюють поблизу критично важливих об’єктів морської інфраструктури і підводних кабелів, часто далеко від російських берегів. Командири НАТО повідомили, що в квітні 2023 року стали свідками посилення російської активності над підводними кабелями у Балтійському морі.
Окрім того, минулого року спільне розслідування Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії виявило, що Росія має флот ймовірних шпигунських кораблів, які діють у північноєвропейських водах з метою потенційної диверсії проти підводних кабелів і вітрових електростанцій. Використовуючи аналіз даних, перехоплені радіопереговори і джерела розвідки, розвідувачі відстежували близько 50 кораблів, що діяли в цьому регіоні, використовуючи підводне спостереження для нанесення на карту місць потенційних атак.
Як наголосив американський посадовець, російське керівництво надає велике значення “Головному управлінню глибоководних досліджень”, продовжуючи фінансувати його навіть під час війни в Україні.
Він додав, що США розглядатимуть будь-який подібний саботаж підводної інфраструктури як значну ескалацію російської агресії за межами України.
- Фінляндія та Німеччина спільно розслідують обставини пошкодження підводного кабелю зв’язку, що з’єднує їхні території. Цей інцидент викликав занепокоєння через потенційну загрозу для критичної інфраструктури в Європі.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
У Судані триває масштабна гуманітарна катастрофа, де в п’яти регіонах офіційно підтверджено голод, повідомила Едем Восорну з Управління ООН з координації гуманітарних справ.
Військова частина Сергія Гнезділова, який пішов у СЗЧ, анулювала згоду щодо його повернення на службу.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Блакитний тунець вагою 276 кілограмів був проданий за 207 мільйонів ієн (приблизно 1,3 мільйона доларів) під час першого цьогорічного аукціону на рибному ринку Тойосу в Токіо. Ця ціна стала другою найвищою в історії подібних торгів.
У Таїланді слон вбив туристку з Іспанії, коли вона разом зі своїм хлопцем купала тварину в одному з заповідників.