Глава МЗС Чехії прокоментував візит Фіцо до Путіна: «Плазування перед масовим убивцею»

Джерело: Sky News

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Саме чеський уряд забезпечив незалежність від російських енергоносіїв, щоб нам не довелося плазувати перед масовим убивцею, – заявив Ліпавський.

Також міністр нагадав, що нинішній чеський уряд у березні цього року вирішив відкласти міжурядові консультації зі Словаччиною. Така дія “з кожним кроком уряду Словаччини стає все більш розсудливою”, пояснив Ліпавський.

Зауважимо, переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивної Словаччини” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.

Якби прем’єр-міністр дійсно був зацікавлений у транзиті газу, він повинен був вести переговори з українською стороною, а не робити Словаччину інструментом російської пропаганди, – заявив Шимечка.

Член президії “Прогресивної Словаччини” і колишній глава дипломатії Іван Корчок назвав поїздку Роберта Фіцо поворотним моментом у словацькій зовнішній політиці.

Після фіаско в Брюсселі на саміті ЄС, коли його ніхто в Євросоюзі не підтримав з проханням зберегти транзит газу через Україну, прем’єр пішов стояти поруч з президентом Росії. Це зрада союзників і Словаччини, це поворотний момент у нашій зовнішній політиці, на який прем’єр-міністр не має повноважень, – наголосив Корчок.

За словами лідера партії Свободи та Солідарності  Браніслава Грелінга, Фіцо є “звичайним колабораціоністом”.

Так наша країна опинилася в міжнародній ізоляції. Ми посилаємо повідомлення Путіну і всім раболіпним проросійським політикам, що Роберт Фіцо не говорить від імені всієї нації, – заявив Грелінг.

У зв’язку з сьогоднішніми подіями Ініціатива за мир в Україні оголосила, що 23 грудня організовує акцію протесту проти акції Фіцо. Він відбудеться опівдні на Náměstí slobody навпроти будівлі уряду.

Нагадаємо, 22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Нині триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

20 грудня прем’єр Словаччини заявив: якщо Україна не дозволить транзит російського газу через свою територію, між двома країнами може виникнути конфліктна ситуація.

Словацький прем’єр також раніше виступав із закликами до Києва скласти зброю та розпочати переговори з Москвою, стверджуючи, що західна допомога Україні лише затягує війну.

Також нещодавно Фіцо зробив чергову заяву стосовно вступу України до НАТО, зокрема, що Київ не отримає запрошення Альянсу.

Той, хто не знає російської душі, повинен забути, що він може її перемогти, – сказав Фіцо перед від’їздом на саміт Європейського Союзу у Брюсселі.

Його уряд відмовляється постачати озброєння Україні з державних ресурсів, разом з тим зберігаючи комерційні постачання.

Виступаючи перед парламентським комітетом з європейських справ, прем’єр-міністр розкритикував європейські ЗМІ, порівнявши їхню роботу з російською пропагандою. Він, зокрема, поставив під сумнів інформацію про велику кількість загиблих російських військових в Україні.

Фіцо зокрема має намір обговорити питання транзиту газу через Україну під час саміту ЄС. Угода між Києвом і російським Газпромом закінчується  наприкінці року. Роберт Фіцо планує представити рішення, яке нібито дозволить зберегти постачання сировини.

Додамо, прем’єр-міністр Словаччини підтвердив, що прийняв запрошення президента Росії Володимира Путіна взяти участь у параді 9 травня 2025 року, присвяченому 80-й річниці перемоги над фашизмом.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.