Глава МЗС Естонії закликав Європу подумати про заборону TikTok

Джерело: ERR

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що Європі необхідно розглянути питання про заборону додатку TikTok.

“Оскільки TikTok належить китайській компанії, є обґрунтовані побоювання, що дані можуть потрапити в розпорядження влади Китаю. У щорічному звіті Департаменту зовнішньої розвідки також зазначено, що TikTok активно збирає дані, які можуть використовуватися для розвідувальних цілей, шантажу та кібератак. Враховуючи все вищевикладене та пов’язані з цим загрози безпеці, необхідно розглянути питання про заборону TikTok в Європі. Водночас демократичні держави мають продовжувати дискусії про те, як ефективно протистояти натиску ворожих чат-ботів на базі штучного інтелекту, головна мета яких полягає у втручанні у демократичні процеси”, – наголосив Цахкна.

За його словами, такі додатки як TikTok, не надають збалансованої інформації, а стають ефективним інструментом поширення упередженої інформації.

“TikTok – це не медіа, а зброя впливу. Найяскравіший приклад цього стався нещодавно в Румунії, де результати першого туру президентських виборів були анульовані через виявлене втручання Росії через масштабну інтернет-кампанію”, – нагадав міністр.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.

Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “Великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.

На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.

Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.