Глава МЗС Китаю повторив прагнення Пекіна до «мирного возз’єднання з Тайванем»
Джерело: ecns
7 березня міністр закордонних справ Ван І заявив, що чим сильніша “прихильність до принципу одного Китаю”, тим більша “гарантія миру” через Тайванську протоку.
У кулуарах щорічної сесії законодавчих зборів, Ван заявив, що нещодавні вибори на острові були лише “місцевими виборами в Китаї”, і їх результати “не можуть змінити фундаментального факту, що Тайвань є частиною Китаю, а також не можуть змінити історичну тенденцію, що Тайвань неминуче возз’єднається з КНР”.
Наша політика цілком зрозуміла — ми продовжуватимемо прагнути до мирного возз’єднання з найбільшою щирістю. Наша суть також цілком зрозуміла — ми ніколи не дозволимо Тайваню бути відділеним від батьківщини, — заявив глава МЗС КНР.
Він наголосив, що понад 180 країн і міжнародних організацій підтвердили свою прихильність “принципу одного Китаю”.
Окрім того, Ван попередив, що будь-яка підтримка “незалежності Тайваню” є викликом “суверенітету Китаю”. І додав, що підтримка Тайваню розцінюватиметься “втручанням у внутрішні справи Китаю”. Також він заявив, що будь-хто, хто хоче прагнути до незалежності Тайваню, неминуче “зіштовхнеться з історичною відплатою”.
31 грудня 2023 року у своїй новорічній промові президент Китаю Сі Цзіньпін заявив про неминуче “возз’єднання” КНР з Тайванем.
Зауважимо, 17 січня Міністерство оборони Тайваню заявило, що виявило 18 літаків ВПС Китаю, що діяли навколо острова та здійснювали “спільне патрулювання бойової готовності” з китайськими військовими кораблями. Це стало першою великомасштабною військовою акцією після тайванських виборів. Середня лінія Тайванської протоки колись служила неофіційним бар’єром між двома сторонами, однак тепер китайські літаки регулярно пролітають над нею. Китай заявив, що не визнає існування лінії.
15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку. Проти цього заперечував офіційний Китай.
Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.
Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.
За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.
- 17 січня Міністерство оборони Тайваню заявило, що виявило 18 літаків ВПС Китаю, що діяли навколо острова та здійснювали “спільне патрулювання бойової готовності” з китайськими військовими кораблями. Це стало першою великомасштабною військовою акцією після тайванських виборів.
- 19 серпня 2023 року США закликали Китай припинити тиск на Тайвань після того, як Пекін розпочав військові навчання.
- Міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що хоче придбати у США новітні ракетні системи NASAMS.
- 27 січня Міноборони Тайваню виявило 11 китайських військових літаків, які перетинали середню лінію Тайванської протоки за останні 24 години.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що у випадку підтримки “АдН” Ілон Маск підтримує “частково праворадикальну партію”, яка “виступає за зближення Німеччини з путінською Росією і прагне підриву трансатлантичних відносин”.
Міністерство внутрішніх справ Польщі працює над створенням правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха чи військової загрози.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.