Тайвань повідомляє про першу велику військову активність Китаю з часу виборів

Джерело: Reuters

17 січня Міністерство оборони Тайваню заявило, що виявило 18 літаків ВПС Китаю, що діяли навколо острова та здійснювали “спільне патрулювання бойової готовності” з китайськими військовими кораблями. Це стало першою великомасштабною військовою акцією після тайванських виборів.

Китай, який розглядає Тайвань як свою власну територію, протягом минулих чотирьох років регулярно відправляв військові літаки та військові кораблі для “патрулбвання” навколо острова, намагаючись відстоювати претензії на суверенітет, які уряд Тайбей відкидає.

Тайвань проголосував за наступного президента правлячої Демократичної прогресивної партії Лая Цінде. Пекін неодноразово називав політика “небезпечним сепаратистом і розв’язувачем війни”.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що 17 січня виявило 18 літаків, включаючи винищувачі Су-30. Одинадцять літаків перетнули середню лінію Тайванської протоки, працюючи з китайськими військовими кораблями для проведення “спільного патрулювання бойової готовності”.

Середня лінія протоки колись служила неофіційним бар’єром між двома сторонами, однак тепер китайські літаки регулярно пролітають над нею. Китай заявив, що не визнає існування лінії.

Тайвань направив власні сили для спостереження.

Зауважимо, 15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку. Проти цього заперечував офіційний Китай.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.

Народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи.

15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.