Глава МЗС Німеччини підтвердила легітимність атаки дронів на Москву

Джерело: DW

У Берліні та Таллінні вважають, що регулярні атаки безпілотників на Москву, які може здійснювати Україна, не порушують міжнародне законодавство. Росія напала на Україну, а Україна обороняється “в межах міжнародного права”, пояснила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок 22 серпня, на спільній пресконференції з естонським колегою Маргусом Цахкна.

Так глава німецького відомства відповіла на запитання журналістів про збільшення кількості ударних дронів над Москвою. Своєю чергою міністр закордонних справ Естонії наголосив, що Росія несе відповідальність за все, що відбувається в Україні.

Окрім цього, Бербок закликала оснастити українську армію обладнанням для виявлення та знешкодження залишених Росією мін. В Україні існують “величезні мінні поля насамперед на сході”, що за розміром можна порівняти із Західною Німеччиною, пояснила вона.

Водночас стосовно ймовірної передачі Берліном німецьких крилатих ракет Taurus, які раніше запросив Київ, Бербок запевнила: “Ми ретельно над цим працюємо”.

Інциденти з дронами відбуваються у Москві та Московській області, а також в інших регіонах РФ практично щодня. Росія звинувачує в атаках Україну.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.

Військовослужбовець ЗСУ Михайло Савицький із позивним “Скрипаль”, який має польське коріння, звернувся до поляків та українців, та наголосив, що “все, що відбувається на кордоні, – це лише політика”, а ми повинні об’єднатися, щоб перемогти нашого ворога.

Всього за добу російські загарбники 19 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого одна людина загинула та ще 8 дістали поранення.