Глава МЗС Німеччини заявила, що розчарована ефектом від санкцій проти Росії

Джерело: Anews

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок висловила розчарування ефектом від санкцій проти Росії та заявила, що вони не мали повного впливу.

“Насправді економічні санкції повинні мати економічний вплив. Але вони цього не роблять. Тому що логіка демократій не працює в автократіях”, – сказала вона в інтерв’ю для книги.

Книга “Ernstfall. Regieren in Zeiten des Krieges”, що перекладається як “Надзвичайна ситуація. Управління під час війни”, досліджує реакцію уряду Німеччини на війну в Україні.

“Ми побачили, що ця війна не може бути закінчена раціональними рішеннями, раціональними заходами, які ви вживаєте між цивілізованими урядами”, – сказала Бербок. 

Вона також зазначила, що економіка Росії зростає, на відміну від економіки Німеччини.

“Попри те, що західні союзники ввели масштабні економічні покарання проти Росії після нападу на Україну, російська економіка зростає. Водночас економіка Німеччини на початку року скотилася в рецесію”.

В інтерв’ю Бербок також розкритикувала початкове небажання німецького уряду їхати до України. Вона була першим членом уряду, який побував у зоні бойових дій 10 травня 2022 року.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.