Глава МЗС РФ Лавров відвідає Китай для обговорення війни проти України
Джерело: Reuters
8-9 квітня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відвідає Китай зокрема для обговорення війни проти Україні та “поглиблення партнерства між Москвою та Пекіном”.
Переговори Лаврова з міністром закордонних справ Китаю Ван І, який передав російському міністру запрошення, стосуватимуться двостороннього співробітництва, а також “гарячих тем”, таких як війна в Україні та Азійсько-тихоокеанський регіон.
Минулого місяця агентство Reuters повідомило, що глава РФ Володимир Путін у травні планує поїздку до Китаю для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, що може стати першим закордонним візитом глави Кремля за його новий президентський термін.
Китай і Росія оголосили про “безмежне” партнерство в лютому 2022 року, коли Путін відвідав Пекін за кілька днів до того, як вдерся в Україну, спровокувавши найбільш смертоносну сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни.
Сполучені Штати вважають Китай своїм найбільшим конкурентом, тоді як Росію – найбільшою загрозою національній безпеці.
У 2023 році китайсько-російська торгівля досягла рекорду в 240,1 мільярда доларів, що на 26,3% більше, ніж роком раніше. Китайські поставки до Росії підскочили на 46,9% у 2023 році, тоді як імпорт з Росії зріс на 13%.
За даними китайської митниці, у 2023 році товарообіг між Китаєм і США впав на 11,6% до 664,5 мільярда доларів.
Через рік війни в Україні Китай у 2023 році опублікував документ із 12 пунктів щодо врегулювання російсько-української війни. Росія назвала позицію Китаю розумною.
Своєю чергою, Швейцарія погодилася провести мирний саміт на прохання президента України Володимира Зеленського, котрий запропонував Формулу миру, що передбачає повний вихід Росії з усіх територій, контрольованих російськими військами.
У лютому агентство Reuters повідомило, що пропозиція Путіна щодо припинення вогню в Україні для заморожування війни була відхилена Сполученими Штатами після контактів між посередниками.
Нещодавно США попередили, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
- Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін заявили, що 7 квітня проведуть “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.
Президент Володимир Зеленський привітав Данію з початком головування в Раді ЄС, висловивши сподівання, що наступні пів року стануть “періодом важливих рішень”.
В Азербайджані двох з восьми російських громадян, затриманих раніше в Баку, арештували на чотири місяці.
Президент США Дональд Трамп презентував лінійку парфумів, які вже доступні для придбання. До серії увійшли чоловічі одеколони “Fight Fight Fight” і “Victory 47”, а також жіночі парфуми з тими ж назвами.
У Данії з 1 липня набрала чинності реформа, котра зобов’язує жінок проходити військову службу на рівні з чоловіками. Нові правила стосуються всіх громадян, які досягли 18 років. До цього часу жінки могли вступати до армії лише за власним бажанням.