Глава МЗС РФ Лавров відвідає Китай для обговорення війни проти України
Джерело: Reuters
8-9 квітня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відвідає Китай зокрема для обговорення війни проти Україні та “поглиблення партнерства між Москвою та Пекіном”.
Переговори Лаврова з міністром закордонних справ Китаю Ван І, який передав російському міністру запрошення, стосуватимуться двостороннього співробітництва, а також “гарячих тем”, таких як війна в Україні та Азійсько-тихоокеанський регіон.
Минулого місяця агентство Reuters повідомило, що глава РФ Володимир Путін у травні планує поїздку до Китаю для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, що може стати першим закордонним візитом глави Кремля за його новий президентський термін.
Китай і Росія оголосили про “безмежне” партнерство в лютому 2022 року, коли Путін відвідав Пекін за кілька днів до того, як вдерся в Україну, спровокувавши найбільш смертоносну сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни.
Сполучені Штати вважають Китай своїм найбільшим конкурентом, тоді як Росію – найбільшою загрозою національній безпеці.
У 2023 році китайсько-російська торгівля досягла рекорду в 240,1 мільярда доларів, що на 26,3% більше, ніж роком раніше. Китайські поставки до Росії підскочили на 46,9% у 2023 році, тоді як імпорт з Росії зріс на 13%.
За даними китайської митниці, у 2023 році товарообіг між Китаєм і США впав на 11,6% до 664,5 мільярда доларів.
Через рік війни в Україні Китай у 2023 році опублікував документ із 12 пунктів щодо врегулювання російсько-української війни. Росія назвала позицію Китаю розумною.
Своєю чергою, Швейцарія погодилася провести мирний саміт на прохання президента України Володимира Зеленського, котрий запропонував Формулу миру, що передбачає повний вихід Росії з усіх територій, контрольованих російськими військами.
У лютому агентство Reuters повідомило, що пропозиція Путіна щодо припинення вогню в Україні для заморожування війни була відхилена Сполученими Штатами після контактів між посередниками.
Нещодавно США попередили, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
- Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін заявили, що 7 квітня проведуть “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що він прагне зробити США “нацією закону та порядку”.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував ранкову ракетну атаку РФ по Україні.
Польща активізувала свою військову авіацію 25 грудня у зв’язку з масованою атакою з боку Росії на територію України.
Поблизу Актау (Казахстан) впав пасажирський літак, який виконував рейс з Баку (Азербайджан) до Грозного (Чеченська республіка, РФ).
Вранці 25 грудня російські окупанти завдали ракетних ударів по Харкову. Є постраждалі.