Глава МЗС України Сибіга зустрівся з новим лідером сирійських повстанців

Джерело: Reuters

У Дамаску міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів переговори з фактичним правителем Сирії Ахмедом аль-Шараа. Про це повідомило сирійське державне інформаційне агентство SANA, не надаючи деталей зустрічі.

Зустріч відбулася на тлі заяв України про відправлення продовольчої допомоги Сирії. Президент України Володимир Зеленський раніше зазначив, що перша партія гуманітарного вантажу, що включає 500 тонн пшеничного борошна, вже прямує до Сирії в межах ініціативи “Зерно з України”. Цю програму реалізують у співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

Київ заявив про намір відновити зв’язки з Сирією після зміни влади в країні. Башар Асад, який довгий час очолював Сирію та підтримував тісні відносини з Росією, був усунутий, а новим лідером став Ахмед аль-Шараа.

У зв’язку з політичними змінами експорт російської пшениці до Сирії було припинено. За даними джерел Reuters, постачання ускладнилися через затримки платежів та невизначеність щодо нового керівництва в Дамаску. Раніше Росія використовувала складні фінансові та логістичні механізми для обходу санкцій, аби постачати продовольство до Сирії.

Перехід влади в Сирії також поставив під питання майбутнє російських військових баз у країні – авіабази Хмеймім у Латакії та військово-морського об’єкта Тартус. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що статус цих баз стане темою переговорів із новим урядом у Дамаску.

Ахмед аль-Шараа заявив, що відносини Сирії з Росією повинні бути спрямовані на взаємну вигоду, проте додаткових коментарів щодо майбутньої співпраці не надав.

Українське науково-дослідницьке судно “Ноосфера” завершило четвертий антарктичний сезон. Корабель перебуватиме у порту тимчасової дислокації — Кейптауні.

11 травня рятувальники Прикарпаття надали допомогли туристу, котрий під час сходження на Говерлу не міг продовжити рух через різку зміну погодніх умов.

Переговори між американськими та китайськими офіційними особами в Женеві продовжилися 11 травня. Обидві сторони обговорювали шляхи деескалації торговельної війни, котра вже загрожує завдати значної шкоди світовій економіці.

Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.

Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.