Глава оборони Польщі анонсував початок роботи бронетанкової коаліції на підтримку України

Джерело: PolskieRadio

26 березня міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив про початок роботи коаліція бронетанкових засобів для України. Про участь у коаліції вже заявили Німеччина, Швеція, Велика Британія та Італія.

На меті ініціативи — мобілізувати союзників України для постачання військової техніки та підтримки у навчанні.

Коаліція активізується, починаються перші дії. Думаю, про результати ми не можемо говорити відразу, адже це ухвала окремих держав, які вимагають певних законодавчих та правових рішень, — зазначив Камиш.

Глава оборонного відомства Польщі запевнив, що оптимістично дивиться на діяльність цієї бронетанкової коаліції.

Створення коаліції бронетанкових засобів на підтримку України є спільною ініціативою Польщі та Німеччини, нині союзники намагаються залучити нових партнерів. Наразі Канада та США також прихильно ставляться до ініціативи.

Раніше у Міноборони повідомили, що у межах Коаліції бронетехніки створено чотири синдикати, до кожного з яких входитиме представник України. На кожен синдикат покладено певні завдання:

  • постачання озброєння та боєприпасів для західної бронетехніки;
  • їх технічне обслуговування та ремонт;
  • підготовка екіпажів та технічного персоналу;
  • відпрацювання ефективної тактики застосування бронетехніки на полі бою.

У межах новоствореної Коаліції розроблять відповідну дорожню карту, яка відповідатиме стратегії розвитку Збройних сил України.

Передбачається, що у довгостроковій перспективі країни-учасниці танкової Коаліції та Коаліції бронетехніки допоможуть у створенні майбутнього броньованого парку техніки ЗСУ та налагодять з Україною інноваційно промислове партнерство.

  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
  • У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
  • 18 січня Франція, Німеччина та ще понад 20 країн створили у Парижі артилерійську коаліцію для надання військової допомоги Україні у відбитті повномасштабного вторгнення РФ.
  • Надвечір 19 березня на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах завершилася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Зокрема союзники акцентували на необхідності постачання Силам оборони боєприпасів, систем ППО, F-16 та дронів.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.