Глава СБУ підтвердив наймасовіше взяття у полон російських військових на території РФ

Джерело: пресслужба СБУ

Співробітники Служби безпеки України разом з іншими Силами оборони активно працюють над поповненням обмінного фонду шляхом взяття в полон військовослужбовців РФ на полі бою. Організація обмінів і повернення українських захисників та цивільних громадян додому з російського полону є одним із надпріоритетних завдань, заявив голова СБУ Василь Малюк.

Малюк наголосив, що відтепер розширюється переговорна група, яка від імені Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими займалася підготовкою обмінів. Зокрема, до неї входитимуть представники СБУ, ГУР, МВС, ЗСУ, СЗР та омбудсмена.

Я впевнений, що саме такий варіант дасть можливість поєднати наші зусилля і більш ефективно виборювати кожного оборонця України, щоб повертати їх додому. Саме синергія і поєднання наших зусиль якнайшвидше дасть відповідні плоди, – переконаний він.

Голова СБУ відзначив, що це стосується організації обмінів не лише щодо військовослужбовців, а й цивільних громадян, зокрема і тих, кого РФ незаконно утримує ще з 2014 року.

Малюк підтвердив, що під час жорстоких боїв у Курській області РФ спецпризначенці ЦСО “А” СБУ взяли в полон понад сотню військовослужбовців РФ, серед яких є офіцери та представники підрозділу “Ахмат”.

Вчора нами проведена філігранна операція, в результаті якої 102 росіянина потрапили в полон. Ми  у перспективі уже думаємо про те, яким чином максимально ефективно скористатися цим, щоб повернути наших оборонців додому, – зауважив голова СБУ.

Нині з полоненими росіянами працюють військова контррозвідка та слідчі СБУ. Зокрема, щоб задокументувати воєнні злочини, скоєні ними на війні в Україні.

Раніше ЗМІ повідомили, що спецпризначенці СБУ взяли у полон 102 військовослужбовці 488-го гвардійського мотострілецького полку ЗС РФ та спецпідрозділу “Ахмат”. Це наймасовіше одночасне взяття ворога в полон з початку повномасштабного вторгнення.

Зауважимо, видання The Independent із посиланням на неназваного українського полковника стверджує, що ЗСУ вдалось взяти в полон близько 2 тисячі російських військових.

Цього тижня Зеленський заявив, що однією з цілей операції було поповнення обмінного фонду російських військовополонених. Приватні та державні оцінки того, скільки російських солдатів захопили в полон під час цих боїв, суттєво відрізняються.

Неназваний український полковник розповів також, що в операції бере участь близько 8000 армійців. За його словами, ще тисячі українських солдатів готові приєднатися до бойових дій.

Повідомляється, що Україна та Росія почали переговори щодо обміну полоненими, яких ЗСУ захопили в Курській області.

Раніше було відомо, що в населеному пункті Суджа вже взято в полон понад 100 військових РФ.

Російські офіційні особи заявляли, що Москва може припинити обмін полоненими. Однак зараз, за словами омбудсмана Дмитра Лубінця, ведуться переговори.

З цього приводу була активна розмова з російським колегою. У нас є пріоритетні категорії, якими ми готові обмінюватися. Перш за все, це важкопоранені. По-друге, українські жінки, а по-третє, всі, хто залишився в полоні, – сказав Лубінець.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.