Глава СБУ прокоментував скандал зі стеженням за журналістами Bihus.Info

Джерело: Служба безпеки України

Очільник СБУ Василь Малюк прокоментував скандал навколо стеження за журналістами Bihus.Info.

Зокрема Василь Малюк відзначив роботу фахівців СБУ, які працюють на наближення перемоги України у війні з російським агресором.

Водночас він розкритикував дії окремих працівників Департаменту захисту національної державності.

“На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності призвело не лише до отримання інформації про причетність однієї з операторок редакції до поширення наркотичних речовин, а також мало місце публічне поширення відеоматеріалів”, – наголосив Малюк.

Він додав, що такі дії – неприпустимі, і на них вже зреагували, ухваливши деякі кадрові рішення.

“Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а президент України ще 31 січня підписав відповідний указ”, – наголосив очільник СБУ.

Василь Малюк наголосив, що ті, хто порушує закон, повинні нести покарання.

Водночас він додав, що вчинки окремих працівників Служби безпеки не повинні кидати тінь на всю структуру.

“Сьогодні ми не просто будуємо оновлену СБУ, а захищаємо демократичні цінності, серед яких – свобода слова і незалежність медіа. Для мене особисто віднині це надпріоритет! Саме цим наша країна відрізняється від авторитарної Росії. І відрізнятиметься надалі. Бо ми докладемо максимум зусиль, аби перемогти і залишити у спадок нашим дітям вільну і безпечну, розвинену і демократичну Україну”, – резюмував він.

Додамо, що під час засідання Верховної Ради 6 лютого народні депутати проголосували за виклик глави СБУ Василя Малюка. За рішенням нардепів, він має прийти до Ради із доповіддю щодо прослуховування журналістів-розслідувачів Bihus.Info.

Що передувало?

Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус записав відео, де прокоментував, що його співробітники домовляються про купівлю наркотиків та вживають їх. До цього у мережі поширили відео, яке записали невідомі під час новорічного корпоративу команди у заміському комплексі на Київщині.

На корпоратив дехто з операторів приніс канабіс й інші наркотичні речовини. Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус розповів деталі спецоперації зі стеження за його командою та журналістами. Зокрема для цього залучили щонайменше 30 осіб.

Водночас Бігус зауважив, що він “не є відповідальним за те, що роблять дорослі люди за зачиненими дверима вночі”. Утім, йому все-таки доведеться відповідати. Керівник проєкту додав, що не засуджуватиме нікого за вживання “трави”, але на редакцію чекають кадрові чистки.

В описі до відео редакція запевнила, що “команда усвідомлює всю жесть ситуації. Звісно, прослуховування і спостереження були незаконними, а цілі тих, хто записував, зрозумілі. Та це не є виправданням тому, що ми побачили на відео, – а саме вживання заборонених речовин кількома нашими колегами”. У Bihus.Info повідомили, що частина команди порушила принципи й цінності редакції, наслідком будуть жорсткі кадрові зміни.

Також у редакції зазначили, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, зроблять тести на вживання наркотиків. Про результати глядачів повідомлять у своєму телеграм-каналі.

Водночас журналісти з Bihus.Info заявили, що за ними продовжували спостерігати невідомі особами, зокрема під час роботи над матеріалом про прослуховування, здійснене працівниками Служби безпеки України.

За словами редакторки та журналістки проєкту Bihus.Info Аліси Юрченко в інтерв’ю для “Радіо Свобода”, вони продовжували помічати спостерігачів біля офісу. Це були типові особи, які обережно ходили навколо будівлі.

Коли їх питали про причину їхньої присутності — вони не могли чітко пояснити, що роблять там, і просто обходили офіс. Були також автомобілі з фальшивими номерами. Останні дні цього було менше, коли вже стало зрозуміло, що матеріал буде оприлюднено, але доти, поки це було неясно, — активність продовжувалась.

Редакція вважає це серйозним порушенням прав людини, втручанням у приватне життя та тиском на редакцію. Проте, нині команда не може назвати, хто саме замовник цих дій.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Генеральна прокуратура Берліна оголосила у вівторок, 20 лютого, про розкриття обширної мережі з відмивання грошей, яка охоплювала Росію та країни Євразії.

12 медичних закладів України лікуватимуть безпліддя за державні кошти.

Прокурори США заявили, що колишній інформатор ФБР Олександр Смирнов, якого звинувачують у брехні про президента США Джо Байдена та його сина Хантера, має зв’язки на високому рівні з російською розвідкою.

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).