Главу НАТО номінували на Нобелівську премію миру
Джерело: VG
Кандидатуру Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга на Нобелівську премію миру запропонував заступник голови Ліберальної партії, колишній міністр культури Норвегії Абід Раджа. Він обґрунтував свою пропозицію тим, що “ніхто за минулий рік не зробив більше для демократії в Європі та світі, ніж Столтенберг”.
Раджа наголосив, що починає пишатися тим, що норвежець, коли бачить, що робить глава НАТО.
Він особливо акцентує на те, що зробив Генсек для пошуку рішень, які можуть допомогти президенту Володимиру Зеленському та українському народу вийти з лещат РФ та війни.
Окрім цього, додав, що Столтенберг змусив багатьох світових лідерів змінити свої погляди, йому вдалося створити процеси змін від США до Туреччини та досягти значних результатів.
Столтенберг їздив до Туреччини, Великої Британії, США та низки інших країн, намагаючись провести переговори, які могли б зупинити війну РФ проти України, – каже він. – За межами України ніхто не працював для неї більше, ніж він, розумом, логікою та емоціями – і не втомлюється. Він невтомно працює для миру в Україні і є тим, хто поза межами України був і є найважливішою силою миру.
Офіційне обґрунтування пропозиції:
“Єнс Столтенберг інтенсивно працював заради миру в Європі, наполегливо над зменшенням конфліктів та розбудовою єдності між країнами регіону. Мало хто зробив більше для миру у світі за минулий рік, ніж Столтенберг.
Він був наполегливим і змусив багатьох світових лідерів змінити свої погляди, йому вдалося створити процеси змін від США до Туреччини, і досяг значних результатів, постійно маневруючи на дипломатичних і великих політичних мінних полях.
Столтенберг був безкомпромісним перед обличчям тоталітаризму і не затьмарив курс, зіштовхнувшись з труднощами”.
Премія Столтенбергу цілком відповідала б заповіту Альфреда Нобеля“.
- У 2023 році Нобелівську премію миру отримала Наргес Мохаммаді із формулюванням “за її боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та за просування прав людини та свободи для всіх”.
- У 2023 році на Нобелівську премію миру Міжнародне бюро миру висунуло організації з України, Білорусі та Росії. Серед них – “Український рух Пацифістів”, який заснував скандально відомий журналіст та блогер з Івано-Франківська Руслан Коцаба.
- Результати дослідження, проведеного під керівництвом Джона Іоаннідіса, епідеміолога зі Стенфордського університету, свідчать, що здобуття Нобелівської премії або стипендії Мак-Артура знижують продуктивність вчених в контексті публікацій та цитування їхніх робіт.
- Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію американській економістці, професорці Гарвардського університету Клаудії Голдін. Вона отримала нагороду “за поглиблення розуміння результатів роботи жінок на ринку праці”.
Під час ефіру шоу “Maischberger” 1 липня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Кремль уже зараз веде гібридну війну проти Німеччини.
Відомий американський композитор Марк Сноу, автор культового саундтреку до серіалу “Секретні матеріали”, помер у віці 78 років.
Росія пришвидшила комплектування своєї військової бази в Ґюмрі (Вірменія) з метою посилення військово-політичного тиску на країни Південного Кавказу.
Латвія передасть Україні новітні бронетранспортери Patria 6×6 у межах нового пакета військової допомоги.
Англійський футбольний клуб “Ліверпуль” вирішив підтримати родину форварда Діогу Жоти, який загинув в автокатастрофі 3 липня.