Главу НАТО номінували на Нобелівську премію миру

Джерело: VG

Кандидатуру Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга на Нобелівську премію миру запропонував заступник голови Ліберальної партії, колишній міністр культури Норвегії Абід Раджа. Він обґрунтував свою пропозицію тим, що “ніхто за минулий рік не зробив більше для демократії в Європі та світі, ніж Столтенберг”.

Раджа наголосив, що починає пишатися тим, що норвежець, коли бачить, що робить глава НАТО.

Він особливо акцентує на те, що зробив Генсек для пошуку рішень, які можуть допомогти президенту Володимиру Зеленському та українському народу вийти з лещат РФ та війни.

Окрім цього, додав, що Столтенберг змусив багатьох світових лідерів змінити свої погляди, йому вдалося створити процеси змін від США до Туреччини та досягти значних результатів.

Столтенберг їздив до Туреччини, Великої Британії, США та низки інших країн, намагаючись провести переговори, які могли б зупинити війну РФ проти України, – каже він. – За межами України ніхто не працював для неї більше, ніж він, розумом, логікою та емоціями – і не втомлюється. Він невтомно працює для миру в Україні і є тим, хто поза межами України був і є найважливішою силою миру.

Офіційне обґрунтування пропозиції:

Єнс Столтенберг інтенсивно працював заради миру в Європі, наполегливо над зменшенням конфліктів та розбудовою єдності між країнами регіону. Мало хто зробив більше для миру у світі за минулий рік, ніж Столтенберг.

Він був наполегливим і змусив багатьох світових лідерів змінити свої погляди, йому вдалося створити процеси змін від США до Туреччини, і досяг значних результатів, постійно маневруючи на дипломатичних і великих політичних мінних полях.

Столтенберг був безкомпромісним перед обличчям тоталітаризму і не затьмарив курс, зіштовхнувшись з труднощами”.

Премія Столтенбергу цілком відповідала б заповіту Альфреда Нобеля“.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.