Нобелівська премія «негативно» впливає на продуктивність вчених – дослідження

Джерело: The New York Times

Результати дослідження, проведеного під керівництвом Джона Іоаннідіса, епідеміолога зі Стенфордського університету, свідчать, що здобуття Нобелівської премії або стипендії Мак-Артура знижують продуктивність вчених в контексті публікацій та цитування їхніх робіт.

“Видається, що ці премії не підвищують продуктивність вчених, і що це має зворотний ефект”, – прокоментував Іоаннідіс.

Як розповіли у виданні, науковці порівняли кількість публікацій та цитувань 72 нобелівських лауреатів та 119 стипендіатів Мак-Артура до та після отримання премії у діапазонах по три роки. Публікації дають уявлення про те, скільки нових робіт проведено вченим, а цитування – про те, який вплив ці роботи мали на галузь знань.

Нобелівські лауреати опублікували приблизно рівну кількість робіт до і після отримання премії, однак при цьому їхні роботи після отримання премії цитувалися набагато рідше, ніж до отримання нагороди. Стипендіати Мак-Артура опублікували дещо більше робіт, але їхня цитованість залишилася приблизно на тому ж рівні. Кількість цитувань на одну роботу як у нобелівських лауреатів, так і стипендіатів Мак-Артура після отримання премії знизилася.

На думку фахівців, на зниження продуктивності впливають додатковий тягар відповідальності після отримання премій, а також те, що деякі науковці вважають отримання престижної премії піком у своїй кар’єрі та йдуть в інші галузі досліджень, щоб спробувати щось нове.

Нобелівська лауреатка Андреа Гез, астрофізикиня із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, вважає, що Нобелівська премія дає вченим впевненість для реалізації більш масштабних та амбітних ідей.

“Трансформаційна робота добре відома тим, що її не часто цитують”, – пояснила вона.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).