Глави дипломатичних місій держав-членів ЄС відвідали Закарпаття: деталі

Джерело: Міністерство закордонних справ України

11 грудня за сприяння МЗС України та Закарпатської обласної державної адміністрації глави дипломатичних місій держав-членів Європейського Союзу, акредитованих в Україні, відвідали Закарпаття.

Візит відбувся з метою ознайомлення із ситуацією в регіоні в контексті виконання Україною однієї з семи рекомендацій Європейської комісії щодо запровадження реформи законодавчої бази щодо національних меншин.

Під час відвідання реформатської церкви у місті Берегове члени делегації провели зустріч одночасно з єпископами Закарпатської реформатської церкви, запрошеними керівниками Мукачівської римо-католицької єпархії та Мукачівської греко-католицької єпархії.

Під час спілкування зі священнослужителями представники дипломатичного корпусу дізналися про релігійний склад населення Закарпаття, життя і діяльність місцевих релігійних громад. Особливу увагу послів країн ЄС привернув той факт, що саме за часів незалежності України місцеві церкви отримали справжню можливість свого розвитку, в тому числі проведення богослужінь рідними мовами своїх парафіян.

У селі Велика Паладь члени делегації відвідали підприємство “Карпат-Пак”. Підприємство завдяки унікальним технологіям виготовляє пакувальну тару, зокрема для зберігання і транспортування будівельних матеріалів, та експортує свою продукцію до 25 іноземних країн. 90% працівників підприємства є етнічними угорцями.

Під час візиту глави дипмісій держав-членів ЄС поспілкувалися з працівниками сфери освіти, які викладають в угорськомовних навчальних закладах області, та з лідерами місцевої угорської громади. Вони відвідали заклад позашкільної освіти “Матіас Корвінус Коллегіум”, Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ, ліцей № 4 ім.Лайоша Кошшута в місті Берегове.

На свої запитання про ставлення етнічних угорців Закарпаття до нещодавно прийнятих ВР України змін до низки законів щодо національних меншин, дипломати почули одностайну позитивну оцінку такого кроку. Вона прозвучала, зокрема, з боку голови Демократичної спілки угорців України Ласло Зубанича, міського голови Берегового Золтана Баб’яка, викладачів Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, вчителів угорськомовних навчальних закладів.

За результатами візиту керівники дипломатичних місій країн ЄС відзначили суттєвий прогрес, якого досягла Україна на шляху європейської інтеграції протягом останнього часу.

“Новий законодавчий пакет щодо національних меншин був добре сприйнятий місцевою владою та лідерами меншин у місті Берегове. Це важливий сигнал перед засіданням Європейської Ради. Майбутнє України – в Європейському Союзі”, – наголосила пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.