Глави МЗС країн-членів Євросоюзу вирішать, як реагувати на позицію Орбана щодо України

Джерело: Reuters

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу оцінять, як реагувати на поїздки прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Росії та Китаю та позицію його країни щодо ролі ЄС в Україні, повідомив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

З 1 липня і до кінця року Угорщина головуватиме в ЄС. Майже одразу після прийняття головування лідер угорського уряду Віктор Орабн поїхав до Росії та Китаю, нібито “з мирною місією”, не попередивши про ці візити нікого у блоці.

Орбан натомість достроково покинув саміт НАТО у Вашингтоні, аби зустрітися з експрезидентом США Дональдом Трампом. Після цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто поставив під сумнів роль ЄС в Україні.

“Ми обговоримо те, що сталося, і позицію, яку зайняв угорський уряд”, — сказав Боррель, назвавши цю позицію “неприйнятною”.

Деякі члени ЄС хотіли б, аби ЄС був жорсткішим до Угорщини. Зокрема звучали пропозиції бойкоту чи поступового зниження рівня участі міністрів у неформальних зустрічах, організованих Орбаном наприкінці серпня. Водночас не всі члени ЄС вважають, що це буде корисно.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.