Глави МЗС країн-членів Євросоюзу вирішать, як реагувати на позицію Орбана щодо України

Джерело: Reuters

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу оцінять, як реагувати на поїздки прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Росії та Китаю та позицію його країни щодо ролі ЄС в Україні, повідомив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

З 1 липня і до кінця року Угорщина головуватиме в ЄС. Майже одразу після прийняття головування лідер угорського уряду Віктор Орабн поїхав до Росії та Китаю, нібито “з мирною місією”, не попередивши про ці візити нікого у блоці.

Орбан натомість достроково покинув саміт НАТО у Вашингтоні, аби зустрітися з експрезидентом США Дональдом Трампом. Після цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто поставив під сумнів роль ЄС в Україні.

“Ми обговоримо те, що сталося, і позицію, яку зайняв угорський уряд”, — сказав Боррель, назвавши цю позицію “неприйнятною”.

Деякі члени ЄС хотіли б, аби ЄС був жорсткішим до Угорщини. Зокрема звучали пропозиції бойкоту чи поступового зниження рівня участі міністрів у неформальних зустрічах, організованих Орбаном наприкінці серпня. Водночас не всі члени ЄС вважають, що це буде корисно.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що Україна відкрита до будь-якої форми дипломатії, які можуть принести реальні результати для завершення війни Росії проти України.

У колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона народилася дев’ята дитина — донька на ім’я Поппі Еліза Джозефіна. Про це повідомила його дружина Керрі Джонсон.

Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.

У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.

Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.