Глави МЗС країн-членів Євросоюзу вирішать, як реагувати на позицію Орбана щодо України
Джерело: Reuters
Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу оцінять, як реагувати на поїздки прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Росії та Китаю та позицію його країни щодо ролі ЄС в Україні, повідомив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.
З 1 липня і до кінця року Угорщина головуватиме в ЄС. Майже одразу після прийняття головування лідер угорського уряду Віктор Орабн поїхав до Росії та Китаю, нібито “з мирною місією”, не попередивши про ці візити нікого у блоці.
Орбан натомість достроково покинув саміт НАТО у Вашингтоні, аби зустрітися з експрезидентом США Дональдом Трампом. Після цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто поставив під сумнів роль ЄС в Україні.
“Ми обговоримо те, що сталося, і позицію, яку зайняв угорський уряд”, — сказав Боррель, назвавши цю позицію “неприйнятною”.
Деякі члени ЄС хотіли б, аби ЄС був жорсткішим до Угорщини. Зокрема звучали пропозиції бойкоту чи поступового зниження рівня участі міністрів у неформальних зустрічах, організованих Орбаном наприкінці серпня. Водночас не всі члени ЄС вважають, що це буде корисно.
- Європейський парламент офіційно засудив нещодавню “мирну місію” прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Росії, наголосивши на необхідності відповідальності Угорщини за ці дії.
В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
Генеральний штаб ЗСУ поділився захоплюючими знімками українських захисників, зробленими на тлі вечірнього неба, освітленого багряними та пастельними відтінками.
З початком повномасштабної війни Росії проти України природа зазнала серйозних збитків: понад 6 тисяч екологічних злочинів, заміновані території, знищені ліси та забруднені водні ресурси, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
7 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що для Європи було б “самогубством” змушувати Україну піти на поступки Росії в обмін на потенційну мирну угоду.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 листопада. Ситуація на Курахівському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Покровському та Лиманському напрямках.