Глобальне потепління може спричинити значне подорожчання кави, – вчені
Джерело: DW
Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.
За словами вчених, кавові дерева дуже чутливі до температурних та інших погодних умов.
“Вони погано переносять занадто спекотну, занадто суху і занадто вологу погоду”, – пояснила Софі фон Лебен з Потсдамського Інституту досліджень зміни клімату.
Як розповіли у виданні, клімат багатьох тропічних країн, вирощують каву, останнім часом стає все менш стабільним. За деякими прогнозами, до 2050 року площі придатних для вирощування кави земель скоротяться вдвічі.
У теорії глобальне потепління може зробити придатними для вирощування кави більш північні райони, де раніше для цієї культури було занадто холодно. Утім, на практиці цьому є серйозні перешкоди.
Зокрема вагома частина потенційних “нових кавових територій” сьогодні покрита лісами, вирубка яких ще більше посилить кліматичну кризу. Усвідомлюючи це, влада ЄС погрожує ввести повну заборону на імпорт продовольства, вирощеного на місці вирубаних лісів. І оскільки саме Європа є найбільшим споживачем кави, така заборона точно негативно вплине на плани розширення кавових плантацій.
За даними агентстві, тенденцію до подорожчання кави можна помітити вже зараз. За останні 30 років, коли вплив глобального потепління став помітним сам собою, ціни на зелену каву зросли приблизно на 60%, а на кавові продукти – вже на 600%.
- Попри багаторічні попередження педіатрів та інших медичних працівників про те, що кава та інші напої з кофеїном можуть бути шкідливими для дітей, батьки дозволяють своїм малюкам пити ці напої.
- Кліматичні зміни можуть спричинити зміну смаку пива в майбутньому. При цьому його вартість зросте у низці регіонів Європи.
- Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.
Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.