«Гол у свої ворота»: директор ЦРУ про наслідки припинення допомоги Україні
Джерело: стаття Вільяма Бернса для Foreign Affairs
Директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс наголосив на важливості продовження допомоги Україні.
Бернс зауважив, що РФ вже програла війну на багатьох рівнях. Зокрема війська РФ втратили не менше 315 тисяч військових та дві третини танкового парку, так і не наблизившись до основної мети – захопити Київ.
Він додав, що ключ до успіху України – продовження допомоги Заходу.
“Менш як 5% оборонного бюджету США – скромна інвестиція порівняно зі значною геополітичною віддачею для Сполучених Штатів і помітною прибутковістю для американської промисловості”, – вважає Бернс.
За його словами, подальша підтримка України дасть змогу Києву зайняти сильнішу позицію на ймовірних перемовинах з агресором та дасть шанс забезпечити довгостроковий виграш для України і стратегічний програш для Росії.
“Для Сполучених Штатів вийти з конфлікту в цей вирішальний момент і припинити підтримку України було б голом у свої ворота історичного масштабу”, – наголосив голова ЦРУ.
У своїй статті Берн також зауважив, що 2024 рік, імовірно, буде важким для України полі бою.
“Цей рік, ймовірно, стане важким на полі бою в Україні, випробуванням на витривалість, наслідки якого вийдуть далеко за межі героїчної боротьби країни за збереження своєї свободи та незалежності”, – написав він.
- Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що на цей час у США закінчилися гроші для допомоги Україні, тож зараз Вашингтон не може постачати Києву ракети та боєприпаси на такому самому рівні, що й рік тому.
Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.
Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.
1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.
Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.
Президент Володимир Зеленський привітав Данію з початком головування в Раді ЄС, висловивши сподівання, що наступні пів року стануть “періодом важливих рішень”.