Голова МКС заявила про загрози існуванню установи

Джерело: Reuters

2 грудня голова Міжнародного кримінального суду суддя Томоко Акане заявила, що загрози, перед якими постає інституція, зокрема можливі санкції з боку США та ордери на арешт співробітників, видані Росією, “піддають ризику саме існування суду”.

Виступаючи на щорічній конференції, що зібрала 124 країни-члени МКС, Акане утрималася від згадок США та Росії, назвавши країни лише постійними членами Ради Безпеки ООН.

Ми зіштовхуємося з безпрецедентними викликами. Громадянське суспільство, жертви, постраждалі та людство в цілому, на мою думку, мають безпрецедентні очікування, — зауважив головний прокурор МКС Карім Хан.

У березні МКС видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. У відповідь через два місяці Росія виписала ордер на арешт Каріма Хана.

Тоді як Палата представників США схвалила законопроєкт про санкції проти МКС. Це стало відповіддю на прохання Хана видати ордер на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та його колишнього міністра оборони Йоава Галланта.

Суд став об’єктом атак, спрямованих на підрив його легітимності, здатності здійснювати правосуддя та реалізовувати міжнародне право й фундаментальні права людини, — наголосила Акане. Вона додала, що кількість ордерів, виданих проти співробітників суду, зросла.

Глава МКС також зазначила, що суду загрожують “драконівські економічні санкції з боку іншого постійного члена Ради Безпеки, котрі ставлять його в один ряд із терористичними організаціями”. Вона акцентувала, що такі заходи швидко підірвали б спроможність суду у всіх справах, поставивши під загрозу його існування.

Суд рішуче відкидає будь-які спроби вплинути на його незалежність та неупередженість. Ми категорично заперечуємо будь-які спроби політизувати нашу діяльність, — наголосила Акане.

МКС заснований у 2002 році для притягнення до відповідальності за воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид та злочин агресії в тих випадках, коли країни-члени неспроможні або не бажають робити це самостійно.

У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.

У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.

Сполучені Штати вперше погодилися спорядити Ізраїлю одну з найпотужніших неядерних бомб — MOAB, відому як “матір усіх бомб”. Це рішення ухвалив президент Дональд Трамп, продовжуючи свою жорстку політику на Близькому Сході.

Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого.  Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.