Головний рабин України відповів Марджорі Грін на звинувачення українців у «нацизмі»

Джерело: Яків Дов Блайх/X

Головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх відповів представниці радикального крила Республіканської партії, конгресвумен Марджорі Тейлор Грін від штату Джорджіа, котра опублікувала пост, назвавши українців “нацистами”.

Джерело: X

Марджорі Грін заявила, що ставити допомогу Ізраїлю у залежність від фінансування “українських нацистів” — це антисемітизм. Вона закликала розділити законопроєкти.

Своєю чергою, Яків Дов Блайх наголосив у коментарі під публікацією, що в Україні немає нацистів, натомість є російські окупанти.

Росія націлена на християн на окупованій території України. Російська армія зруйнувала понад 400 баптистських церков, — зазначив він.

Зауважимо, 16 квітня, Джонсон оприлюднив свій план схвалення іноземної підтримки у палаті, який передбачає чотири окремі голосування за допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритети національної безпеки і частину допомоги Києву – у кредит.

17 квітня республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS.

Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомога буде надана у вигляді позики. Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ. Водночас передбачається передача Україні ракет ATACMS.

Довідка. Марджорі Тейлор Ґрін — американська політична діячка та підприємниця, республіканська кандидатка від 14-го округу Джорджія у Палату представників США на виборах 2020 року. Відзначилася тим, що публічно підтримала конспірологічну теорію QAnon у фейсбуці, хоча згодом заявила, що не підтримує теорію змови.

Яків Дов Блайх — головний Рабин Києва та України, президент Об’єднання юдейських релігійних організацій України (ОЮРОУ).
  • Спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що Конгрес усвідомлює необхідність підтримувати Ізраїль.Тож вже цього тижня республіканці спільно з демократами спробують узгодити пакет допомоги країні.
  • Раніше Голова комітету з розвідки Палати представників, республіканець Майк Тернер висловив переконання, що Конгрес проголосує стосовно пакету допомоги Україні вже протягом тижня. Також він спрогнозував, що законопроєкт схвалять більшістю.
  • Також сенаторка США від Республіканської партії Джоні Ернст зауважила, що для ухвалення допомоги Україні законодавці прагнуть переконатися, що кошти скеровують саме на озброєння. Ернст наголосила на необхідності переконатися, що “кожен долар підзвітний”, адже традиційно населення у США хвилює питання корупції.
  • 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його, зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США, і попередив, що може не поставити його на голосування.
  • Понад 35 американських артистів, активістів, науковців, серед яких – Барбра Стрейзанд, Шон Пенн, Тімоті Снайдер, звернулись до Конгресу США із проханням надати Україні фінансування, необхідне для перемоги у війні, розв’язаній Росією.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.