Голови Служб безпеки п’яти країн попередили про загрози, пов’язані зі штучним інтелектом

Джерело: Sky News

Голова Служби безпеки Великої Британії (MI5) Кен МакКаллум спільно зі своїми колегами із США, Канади, Австралії та Нової Зеландії попередили про нові загрози, що йдуть від штучного інтелекту.

Як розповіли у виданні, виступаючи перед самітом в Кремнієвій долині (Каліфорнія), на якому бізнес-лідери, підприємці та вчені зустрілися з вищими керівниками служб безпеки п’яти країн, МакКаллум повідомив, що у Великій Британії фіксується “різке зростання агресивних спроб інших держав вкрасти конкурентну перевагу. Те саме відбувається у всіх п’яти наших країнах”.

Своєю чергою, представники розвідувального партнерства Five Eyes спробували попередити великі й малі компанії про загрози, яких вони зазнають, переважно з з китайської сторони.

“Ставки на нові технології зараз неймовірно високі; держави, які лідирують у таких сферах, як штучний інтелект, квантові обчислення та синтетична біологія, матимуть можливість формувати все наше майбутнє. Ми всі повинні бути в курсі та реагувати, поки не пізно”, – зауважив МакКаллум.

Також уряди п’яти країн оприлюднили спільний набір принципів з п’яти пунктів, покликаних допомогти компаніям захистити свої інновації.

Фото: Sky News

“Нові технології мають важливе значення для нашої економічної і національної безпеки, а також для ролі Америки як провідної економічної держави, але вони також представляють нові загрози, що розвиваються”, – прокоментував директор ФБР Крістофер Рей.

Водночас голова австралійської розвідки Майк Берджесс додав, що “саміт є безпрецедентною відповіддю на безпрецедентну загрозу”.

“Той факт, що Служби безпеки Five Eyes збираються в Кремнієвій долині, говорить про природу загрози і нашу колективну рішучість протистояти їй”, – запевнив він.

ДОВІДКОВО. Коаліція Five Eyes була створена в 1946 році і дозволяє п’яти країнам розширювати обмін розвідувальною інформацією і краще координувати свою внутрішню і міжнародну загальну безпеку.

Угорщина веде переговори з Росією і Україною, щоб зберегти постачання газу через Україну, заявив прем’єр-міністр країни Віктор Орбан.

У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.

Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні. 

Прем’єр-міністр Фінляндії та член коаліції Петтері Орпо заявив, що східний кордон країни залишатиметься закритим.

На польсько-українському кордоні відкрили новий пункт пропуску “Нижанковичі – Мальховичі”.