Гомофоби спаплюжили портрети ЛГБТК+ військових
Джерело: рух на підтримку рівності “Різні. Рівні”/Instagram
Гомофоби спаплюжили постери із зображеннями українських ЛГБТК+ військових, розміщені у трьох містах України в межах інфокампанії на підтримку ЛГБТК+ захисників та захисниць.
Рівно тиждень тому рух “Різні. Рівні” запустив інфокампанію на підтримку ЛГБТК+ військових. Так у Києві, Харкові та Львові зʼявилися 3 000 інтерактивних постерів із портретами шістьох захисників та захисниць України з-поміж ЛГБТК+.
Одначе частину постерів кампанії в Києві, Львові та Харкові було спаплюжено. Все це є наслідок гомофобії. Як зазначає рух “Різні. Рівні”, одною з причин гомофобії є столітній вплив та створення інструменту контролю імперської Росії.
“Ми були готові до того, що певна частина суспільства зустріне постери зі спротивом. Водночас, ми вірили, що до облич військових люди поставляться з гідністю та повагою. На нашу думку, гомофобні люди свідомо чи ні – поплічники колоніалізму”, – зауважили представники руху “Різні. Рівні”.
Представники руху наголосили, що зневага до тих, хто захищає нашу країну на фронті, викликає обурення.
Зараз герої та героїні інформаційної кампанії разом із сотнями інших ЛГБТК+ військових відбивають ворогів:
- Марія “Мегера” Воля командує відділенням зв’язку цілої бригади;
- Ангеліна Макс Яковенко та Філ Говорін захищають схід країни;
- Аліна Шевченко служить на Харківщині, яку активно намагаються захопити росіяни.
“Цим дописом ми хочемо висвітлити випадки нетерпимості та нагадати важливу річ: гомофоби не мали б змоги займатися невіглаством в українських містах, якби не люди у війську, у тому числі ті, хто належать до ЛГБТК+. Адже саме військові ризикують своїм життям, аби всі ми жили у вільній та незалежній країні, де цінують права людей”, – пояснили представники руху “Різні. Рівні”.
- У Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представники ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.
- За даними опитування, представники ЛГБТК+ в Євросоюзі рідше зазнають дискримінації, однак зросла кількість випадків насилля у порівнянні з тим, що було три роки тому.
- За даними звіту правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” про соціальне, правове й політичне становище ЛГБТК+ людей у 2023 році, в Україні зростає позитивне ставлення до ЛГБТК+ спільноти.
Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.