Готував удар по ешелонах ЗСУ: СБУ затримала священника УПЦ МП

Джерело: Служба безпеки України

СБУ запобігла серії повітряних атак на об’єкти залізниці у Харківській області. Серед затриманих фігурантів – священник УПЦ МП, який виявився агентом ГРУ.

У результаті багатоетапної спецоперації нейтралізовано агентурну мережу головного управління генштабу ЗС РФ(відомого як ГРУ), яка коригувала обстріли військ РФ по об’єктах критичної інфраструктури України.

Серед затриманих – двоє агентів ГРУ, які готували обстріл ешелонів ЗСУ, що перевозять особовий склад, техніку та боєприпаси на передову.

Головний фігурант – настоятель одного з храмів УПЦ МП у Харкові, громадянин РФ, якого окупанти завербували ще до початку повномасштабної війни.

Після вторгнення на нього вийшов кадровий співробітник російського ГРУ. Його особу вже встановлено Службою безпеки.

Під час дистанційного контакту він поставив перед кліриком завдання: зібрати інформацію про графіки та маршрути руху ешелонів ЗСУ на території Харківщини.

Щоб отримати розвіддані, священник залучив свого знайомого – працівника місцевої філії “Укрзалізниці”.

Як встановило слідство, працівник “УЗ” надав священнику доступ до службових документів з даними про відправлення та прибуття, а також місць розвантаження потягів Сил оборони.

Відзняті кадри священнослужитель мав пересилати своєму куратору через анонімний чат у месенджері. Для конспірації вони використовували шифрувальні символи, наприклад, розпочинали листування тільки після обумовлених “смайлів” у заздалегідь визначений час.

Після кожного сеансу зв’язку фігуранти видаляли листування.

У разі отримання всіх даних окупанти планували здійснити за вказаними координатами вогневе ураження.

Служба безпеки завчасно викрила ворожих поплічників і завдяки цьому зірвала плани агресора. Після оперативної комбінації обох фігурантів було затримано у власних помешканнях.

Під час обшуку у них вилучено мобільні телефони та сім-карти різних операторів із доказами розвідувально-підривної діяльності.

Слідчі Служби безпеки повідомили клірику та його спільнику про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Санкція статті передбачає покарання до 12 років тюрми.

Зловмисники перебувають під вартою. Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх злочинних дій.

  • У Черкаській області затримали диверсанта, який за вказівкою російських спецслужб підпалював енергетичні об’єкти в регіоні.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).

Лідер Християнсько-демократичної спілки Фрідріх Мерц буде кандидатом на пост канцлера від опозиційного блоку ХДС/ХСС.

Міністерка з питань міграції та надання притулку Нідерландів Марьолейн Фабер заявила, що уряд у Гаазі хоче оголосити надзвичайний стан, щоб призупинити дію деяких частин закону про надання притулку.