Готував удар по ешелонах ЗСУ: СБУ затримала священника УПЦ МП
Джерело: Служба безпеки України
СБУ запобігла серії повітряних атак на об’єкти залізниці у Харківській області. Серед затриманих фігурантів – священник УПЦ МП, який виявився агентом ГРУ.
У результаті багатоетапної спецоперації нейтралізовано агентурну мережу головного управління генштабу ЗС РФ(відомого як ГРУ), яка коригувала обстріли військ РФ по об’єктах критичної інфраструктури України.
Серед затриманих – двоє агентів ГРУ, які готували обстріл ешелонів ЗСУ, що перевозять особовий склад, техніку та боєприпаси на передову.
Головний фігурант – настоятель одного з храмів УПЦ МП у Харкові, громадянин РФ, якого окупанти завербували ще до початку повномасштабної війни.
Після вторгнення на нього вийшов кадровий співробітник російського ГРУ. Його особу вже встановлено Службою безпеки.
Під час дистанційного контакту він поставив перед кліриком завдання: зібрати інформацію про графіки та маршрути руху ешелонів ЗСУ на території Харківщини.
Щоб отримати розвіддані, священник залучив свого знайомого – працівника місцевої філії “Укрзалізниці”.
Як встановило слідство, працівник “УЗ” надав священнику доступ до службових документів з даними про відправлення та прибуття, а також місць розвантаження потягів Сил оборони.
Відзняті кадри священнослужитель мав пересилати своєму куратору через анонімний чат у месенджері. Для конспірації вони використовували шифрувальні символи, наприклад, розпочинали листування тільки після обумовлених “смайлів” у заздалегідь визначений час.
Після кожного сеансу зв’язку фігуранти видаляли листування.
У разі отримання всіх даних окупанти планували здійснити за вказаними координатами вогневе ураження.
Служба безпеки завчасно викрила ворожих поплічників і завдяки цьому зірвала плани агресора. Після оперативної комбінації обох фігурантів було затримано у власних помешканнях.
Під час обшуку у них вилучено мобільні телефони та сім-карти різних операторів із доказами розвідувально-підривної діяльності.
Слідчі Служби безпеки повідомили клірику та його спільнику про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).
Санкція статті передбачає покарання до 12 років тюрми.
Зловмисники перебувають під вартою. Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх злочинних дій.
- У Черкаській області затримали диверсанта, який за вказівкою російських спецслужб підпалював енергетичні об’єкти в регіоні.
Кіпр висловив намір приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Нікосія переконана, що наявність необхідної інфраструктури та можливостей робить країну привабливою для Вашингтона.
Вищий антикорупційний суд змушений розпочати розгляд справи “плівок ОАСК” заново, позаяк одна з членів колегії пішла у декретну відпустку і виникла необхідність її замінити іншим суддею.
Летючі лисиці, або великі крилани, — унікальні кажани, котрі мешкають у тропічних регіонах, зокрема в Західній Папуа, Індонезія. Вражаючі розмахи крил можуть сягати 1,5 метра, що робить їх одними з найбільших кажанів у світі.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, що конфіскацію майна корупціонерів, котрі пішли на угоду зі слідством, знищили законом про позбавлення колаборантів державних нагород.