Гравюри української мисткині Олесі Джураєвої відправлять на Місяць: NYT дізналося деталі проєкту

Джерело: The New York Times

Олеся Джураєва, українська художниця, що працює в сфері графіки, евакуювалася з Києва у квітні 2022 року, в перші місяці російського повномасштабного вторгнення. The New York Times поділилося історією мисткині.

Як розповіли у виданні, у той момент, коли Джураєва була вимушена покинути столицю, канадський фізик, письменник і колекціонер Семюель Перальта, який раніше придбав деякі її роботи, зв’язався з жінкою та попросив дозволу заархівувати зображення кількох її ліногравюр у “Місячному кодексі”. Своєю чергою, мисткиня погодилася.

На думку Перальта, “кодекс” – це своєрідне “послання у пляшці для майбутнього про те, що навіть під час війни, пандемії та економічних потрясінь люди все одно знайшли час для створення краси”.

Суть його задуму полягає в оцифруванні колекції модернарту, поезії, музики, фільмів, подкастів і книг. Зокрема, мова йде про зібрання творів близько 30 тисяч авторів із майже всіх країн світу.

За словами колекціонера, це найбільш глобальна ініціатива з запуску творів культури у космос. “Нічого подібного досі не було”, – зауважив Перальта.

“Цей проєкт такий життєствердний, з думками про майбутнє. Це саме те, що мені було потрібно в ті перші місяці”, – прокоментувала Джураєва пропозицію канадського фізика.

Зазначено, що колекція її творів представлена ​​в “кодексі”, включно з серією гравюр на дереві, з застосуванням землі.

ДОВІДКОВО. У 2022 році, коли в Україну прийшла війна, Джураєва розробила серію гравюр на дереві, видрукуваних темною українською землею під назвою “Ми стоїмо на своїй землі”.

Фото: instagram/olesyadzhurayeva

Фото: instagram/olesyadzhurayeva

Мінно-пошукові бельгійські вівчарки Ахілл та Квад знайшли 286 вибухонебезпечних предметів на замінованих територіях Миколаївщини, після чого сапери ДСНС знищили небезпечні предмети.

Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” відновили надійність живлення окупованої Запорізької атомної електростанції.

У Генеральному штабі повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 2 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.

Український інститут національної памʼяті почав отримувати звернення від польських громадян щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків їхніх членів родин. Зауважується, що отримано запит щодо проведення таких робіт на території Рівненщини.

Пізно ввечері 2 жовтня російські війська вдарили по Харкову КАБами. Влада попередила про можливі повторні пуски, за попередніми даними, є руйнування цивільної інфраструктури.