Греція почала будівництво 35-кілометрового паркану на кордоні з Туреччиною, аби стримати проникнення мігрантів

Джерело:  Greek City Times та Daily Sabah.

Греція почала будівництво додаткової 35-кілометрвоої огорожі вздовж річки Мариця на кордоні з Туреччиною для запобігання проникненню нелегальних мігрантів.

Будівництво сталевого паркану розпочато на березі річки, яка позначає більшу частину турецько-грецького кордону.

Роботи будуть здійснювати дві компанії за контрактом, укладеним ще у березні за присутності прем’єра Кіріакоса Міцотакіса. Вартість нової секції складає 99,2 млн євро.

Зараз на місці розчищають від рослинності зону, де будуть встановлювати паркан.

Висота бар’єра буде становити 5 метрів, а в землю він буде заглиблюватися на 6 метрів. Буде встановлене також спостережне обладнання та 7 спостережних кабін з броньованим склом.

Паркан будується для того, щоб не допустити мігрантів з Близького Сходу, Азії чи Африки до Європейського Союзу через Туреччину.

Зазначимо, що в ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів. Готівка є основною частиною плану ЄС відносно запобігання потоку мігрантів до Європи. 16 липня ЄС завершив угоду з Тунісом, котра фактично пропонує країні мільйони в обмін на блокування човнів, які перевозять все більше людей до Європи.

Водночас зауважується, що домовленість виходить далеко за межа питання міграції, оскільки торкається таких сфер, як торгівля, інвестиції та зелена енергетика.

Розроблений план є попереднім оглядом майбутнього рішення. Нині Брюссель прагне укласти подібні угоди з іншими країнами Північної Африки. Учасники переговорів уже розглядають Єгипет і Марокко як наступні цілі, за словами офіційного представника ЄС, який надав інформацію з переговорів на умовах анонімності.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні під час поїздки до Тунісу з Урсулою фон дер Ляєн та прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте наголосила, що узгоджений план – “модель побудови нових відносин із сусідами з Північної Африки”.

Своєю чергою, фон дер Ляєн назвала цю поїздку справою “Команда Європи”.

Одначе, 17 липня захисники прав мігрантів висловили розчарування угодою, стверджуючи, що ЄС закриває очі на ситуацію з дотриманням прав людини в Тунісі, а також на його все більш авторитарний уряд.

Зазначається, що тепер угоду направлять до країн ЄС для ширшого ознайомлення, що дасть інакодумцям більше часу для суперечок стосовно її специфіки.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

В суботу, 7 вересня, тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб протестувати проти призначення президентом країни Емманюелем Макроном правоцентриста Мішеля Барньє прем’єр-міністром Франції.