Греція почала будівництво 35-кілометрового паркану на кордоні з Туреччиною, аби стримати проникнення мігрантів

Джерело:  Greek City Times та Daily Sabah.

Греція почала будівництво додаткової 35-кілометрвоої огорожі вздовж річки Мариця на кордоні з Туреччиною для запобігання проникненню нелегальних мігрантів.

Будівництво сталевого паркану розпочато на березі річки, яка позначає більшу частину турецько-грецького кордону.

Роботи будуть здійснювати дві компанії за контрактом, укладеним ще у березні за присутності прем’єра Кіріакоса Міцотакіса. Вартість нової секції складає 99,2 млн євро.

Зараз на місці розчищають від рослинності зону, де будуть встановлювати паркан.

Висота бар’єра буде становити 5 метрів, а в землю він буде заглиблюватися на 6 метрів. Буде встановлене також спостережне обладнання та 7 спостережних кабін з броньованим склом.

Паркан будується для того, щоб не допустити мігрантів з Близького Сходу, Азії чи Африки до Європейського Союзу через Туреччину.

Зазначимо, що в ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів. Готівка є основною частиною плану ЄС відносно запобігання потоку мігрантів до Європи. 16 липня ЄС завершив угоду з Тунісом, котра фактично пропонує країні мільйони в обмін на блокування човнів, які перевозять все більше людей до Європи.

Водночас зауважується, що домовленість виходить далеко за межа питання міграції, оскільки торкається таких сфер, як торгівля, інвестиції та зелена енергетика.

Розроблений план є попереднім оглядом майбутнього рішення. Нині Брюссель прагне укласти подібні угоди з іншими країнами Північної Африки. Учасники переговорів уже розглядають Єгипет і Марокко як наступні цілі, за словами офіційного представника ЄС, який надав інформацію з переговорів на умовах анонімності.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні під час поїздки до Тунісу з Урсулою фон дер Ляєн та прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте наголосила, що узгоджений план – “модель побудови нових відносин із сусідами з Північної Африки”.

Своєю чергою, фон дер Ляєн назвала цю поїздку справою “Команда Європи”.

Одначе, 17 липня захисники прав мігрантів висловили розчарування угодою, стверджуючи, що ЄС закриває очі на ситуацію з дотриманням прав людини в Тунісі, а також на його все більш авторитарний уряд.

Зазначається, що тепер угоду направлять до країн ЄС для ширшого ознайомлення, що дасть інакодумцям більше часу для суперечок стосовно її специфіки.

26 січня відзначається Міжнародний день митника, Всесвітній день боротьби з проказою, Міжнародний день чистої енергії. За церковним календарем вшановують пам’ять святих преподобних Ксенофонта і Марії.

За даними синоптиків, у неділю, 26 січня, в Україні очікується суха погода, подекуди – туман.

Упродовж дня російські військові здійснили 67 обстрілів Сумської області, завдавши 99 ударів з різного озброєння. Внаслідок атак пошкоджено будинки, автомобілі, також відомо про одну поранену особу.

Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомив, що армія РФ стає все більш залежною від снарядів із Північної Кореї.

У Черкасах сталася стрілянина, внаслідок якої кілька осіб травмовані.