Грецька компанія в обхід санкцій продавала Пентагону нафтопродукти з Росії – WP
Джерело: The Washington Post
Грецька компанія Motor Oil Hellas в обхід санкцій продавала Пентагону нафтопродукти російського походження, приховуючи це в складних схемах постачання та зміни власників.
Згідно з розслідуванням, яке провело видання, після того, як минулого року західні країни оголосили про заборону закупівель російської нафти у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, грецький нафтопереробний завод, який обслуговує армію США, “швидко зміг адаптуватися”. Зокрема за кілька місяців компанія повідомила інвесторам, що припинила приймати заборонену нафту та знайшла замість неї інші джерела.
Утім, як зауважили в агентстві, нафтопродукти з Росії продовжували постачатися на цей нафтопереробний завод Motor Oil Hellas в Егейському морі. Для цього був просто обраний новий маршрут, який дозволив приховати російське походження нафтопродуктів. Разом з цим, право власності на продукцію кілька разів змінювалося по дорозі до Греції.
Відтак, до схеми був долучений судноплавний термінал Dortyol в Туреччині. Повідомляється, що кількість мазуту, яка надходила з цього терміналу до заводу Motor Oil Hellas, а також промислова практика змішування продуктів різного походження під час зберігання забезпечила наявність великої кількості російської продукції в суміші.
За даними торгів, щонайменше в п’яти випадках постачань цього року з Росії до турецького терміналу мазут спочатку належав російському нафтовому гіганту “Роснефть”. Після того, як його завантажили на танкер у Чорному морі, вантаж був придбаний фірмою з Об’єднаних Арабських Еміратів. Далі право власності на мазут було передано компаніям, підконтрольним турецькій державній нафтовій компанії, після чого він постачався в турецький Dortyol.
Примітно, що компанія Motor Oil Hellas впродовж багатьох років є основним постачальником для Пентагону. За даними державних закупівель США, з 2019 року Агентство оборонного матеріально-технічного забезпечення виплатило компанії понад 1,1 мільярда доларів.
Своєю чергою, в Міноборони США з цього приводу запевнили, що їм було “невідомо” про те, що паливо з Росії постачалося грецькій компанії. Окрім того, відомство додало, що його підрядники, включаючи Motor Oil Hellas, “несуть відповідальність за забезпечення відповідності чинним законам і нормам, що стосуються бізнесу з Росією та російськими компаніями”.
Однак у Мінфіні США, який відповідає за введення обмежень, не відповіли на конкретні запитання WP. Проте там наголосили, що США “зосереджені на координації” із союзниками та партнерами, щоб зменшити доходи РФ від продажу її нафти.
- Попри низку санкційних пакетів, запроваджених Євросоюзом проти Росії через війну проти України, для торгівлі критично важливою сировиною, як і раніше, діють винятки. Тож європейські компанії продовжують платити мільярди євро близьким до Кремля гірничодобувним підприємствам.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.