Громадянина Росії екстрадували з Естонії до США

Джерело: Reuters

Громадянина Росії і ймовірного співробітника російської Федеральної служби безпеки Вадима Конощенка, якого Сполучені Штати звинувачують у контрабанді американської електроніки та боєприпасів до Росії для допомоги в її війні проти України, екстрадовано з Естонії до США.

Очікується, що в п’ятницю, 14 липня, Вадим Конощенок постане перед федеральним судом у Брукліні. Прокуратура вимагає утримання його під вартою до суду, вважаючи, що він може втекти.

Прокуратура заявила, що 48-річного Конощенка затримано естонською владою в жовтні 2022 року під час спроби перетнути кордон із 35 видами напівпровідників і електронних компонентів, деякі з яких підлягали експортному контролю США.

Спочатку йому висунули звинувачення у вересні минулого року, оскільки влада США намагалася посилити контроль за експортом і згідно зі санкціями, спрямованими на перешкоджання військовим зусиллям Росії.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.

Протягом доби російські армійці обстріляли 7 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

На Таврійському напрямку російські армійці, після перерви, поновили застосування штурмовиків Су-25 та вертольотів Ка-52.