Громадянина Росії екстрадували з Естонії до США
Джерело: Reuters
Громадянина Росії і ймовірного співробітника російської Федеральної служби безпеки Вадима Конощенка, якого Сполучені Штати звинувачують у контрабанді американської електроніки та боєприпасів до Росії для допомоги в її війні проти України, екстрадовано з Естонії до США.
Очікується, що в п’ятницю, 14 липня, Вадим Конощенок постане перед федеральним судом у Брукліні. Прокуратура вимагає утримання його під вартою до суду, вважаючи, що він може втекти.
Прокуратура заявила, що 48-річного Конощенка затримано естонською владою в жовтні 2022 року під час спроби перетнути кордон із 35 видами напівпровідників і електронних компонентів, деякі з яких підлягали експортному контролю США.
Спочатку йому висунули звинувачення у вересні минулого року, оскільки влада США намагалася посилити контроль за експортом і згідно зі санкціями, спрямованими на перешкоджання військовим зусиллям Росії.
- У Польщі затримано громадянина України через підозру у роботі в шпигунській мережі на користь Росії. Він перебуває у Польщі з 2019 року.
- Фігуранту вдалося домогтися призначення на посаду завгоспа декілька тижнів тому. Він майже одразу почав збір розвідданих на користь РФ, але СБУ ретельно документувала кожен його крок.
- Служба безпеки України повідомила про чергову підозру Анатолію Шарію, який допомагав ФСБ РФ створювати постановочні відео з допитів українських полонених.
- Ще одну ворожу поплічницю, що передавала дані до ФСБ РФ про локації Сил оборони на східному фронті, засудили до 10 років позбавлення волі.
13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.
Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.
13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.
Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.