Група «Вагнер» не бере «значної участі» у війні – Пентагон

Джерело:

У Пентагоні зазначили, що російська група “Вагнер” ​​не бере істотної участі у військових операціях в Україні, більш ніж через два тижні після того, як найманці влаштували заколот у Росії.

На даному етапі ми не бачимо, що сили ПВК “Вагнер” суттєво брали участь у підтримці бойових дій в Україні, — заявив офіційний представник Пентагону бригадний генерал ВПС Патрік Райдер.

Найманці “Вагнер” вели одні з найкривавіших битв російсько-української війни, проте, після повстання минулого місяця бойовикам дали можливість виїхати до РБ, приєднатися до регулярних військ РФ або повернутися до своїх родин.

12 липня міністерство оборони Росії повідомило, що “Вагнер” завершує передачу зброї регулярним збройним силам РФ.

Зауважимо, 11 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.

Раніше у WP зазначили, що очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.

Тоді як в ISW переконані, що рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.

  • 24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
  • Розвідка Німеччини прослуховувала розмови між Євгеном Пригожиним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у день збройного заколоту ПВК “Вагнер”, 24 червня.
  • Глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, ймовірно, зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним у Москві після невдалого заколоту.
  • Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.

Урядовий посадовець Парагваю Арнальдо Чаморро був звільнений після того, як з’ясувалося, що він підписав так звану декларацію про взаєморозуміння з представниками вигаданої країни.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3474-IX (законопроєкт №9656-д) щодо додаткового оподаткування банків. Раніше проєкт закону ухвалили парламентарі Верховної Ради. 

Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.

У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його поїздки до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що станом на сьогодні надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15 % порівняно з аналогічним періодом 2022 року.