Групу бойовиків, які брали участь у штурмах Бахмута, засудили до 15 років тюрми

Джерело: СБУ

П’ятьох зрадників, які воювали проти Сил оборони України на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення.

Українські захисники взяли їх у полон під час запеклих боїв під Бахмутом у липні та грудні 2023 року.

Засудженими є мешканці з тимчасово захопленої частини території Луганщини, які на початку повномасштабного вторгнення РФ добровільно вступили до російського війська.

Одного з них зарахували до складу окупаційного батальйону “Шторм”,  сформованого для “м’ясних” атак на позиції ЗСУ в районі селища Курдюмівка.

До цього зловмисник брав участь у захопленні Попасної.

За даними військової контррозвідки СБУ, інші четверо бойовиків “мобілізувалися” до 123-ї окремої мотострілецької бригади Збройних сил Росії.

На посадах стрільців та радіотелефоністів вони штурмували оборонні позиції українських військ у районі селища Спірне Бахмутського району.

Також зловмисники будували фортифікаційні споруди та чергували на російських блокпостах у тимчасово окупованих районах області.

Крім того, у ході розслідування встановлено, що один із бойовиків ще у 2015 році був артилеристом у складі терористичного угруповання “ЛНР” та обстрілював сили АТО під Дебальцевим.

Суд визнав зрадників винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації); ч. 2 ст. 260 (участь у непередбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях).

Суд призначив бойовикам 15 років тюрми.

3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.