Групу бойовиків, які брали участь у штурмах Бахмута, засудили до 15 років тюрми
Джерело: СБУ
П’ятьох зрадників, які воювали проти Сил оборони України на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення.
Українські захисники взяли їх у полон під час запеклих боїв під Бахмутом у липні та грудні 2023 року.
Засудженими є мешканці з тимчасово захопленої частини території Луганщини, які на початку повномасштабного вторгнення РФ добровільно вступили до російського війська.
Одного з них зарахували до складу окупаційного батальйону “Шторм”, сформованого для “м’ясних” атак на позиції ЗСУ в районі селища Курдюмівка.
До цього зловмисник брав участь у захопленні Попасної.
За даними військової контррозвідки СБУ, інші четверо бойовиків “мобілізувалися” до 123-ї окремої мотострілецької бригади Збройних сил Росії.
На посадах стрільців та радіотелефоністів вони штурмували оборонні позиції українських військ у районі селища Спірне Бахмутського району.
Також зловмисники будували фортифікаційні споруди та чергували на російських блокпостах у тимчасово окупованих районах області.
Крім того, у ході розслідування встановлено, що один із бойовиків ще у 2015 році був артилеристом у складі терористичного угруповання “ЛНР” та обстрілював сили АТО під Дебальцевим.
Суд визнав зрадників винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації); ч. 2 ст. 260 (участь у непередбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях).
Суд призначив бойовикам 15 років тюрми.
- Співробітники Служби безпеки затримали чотирьох проросійських агітаторів, серед яких – соратниця колаборантки Монтян.
- Трьох зрадників, які розвідували позиції ЗСУ поблизу лінії східного фронту, засудили до 7, 10 та 12 років ув’язнення.
- Російського агента, який шпигував на полігонах ЗСУ під виглядом інструктора, засудили до 15 років позбавлення волі.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.