Грузія депортує іноземців, які брали участь в протестах
Джерело: SOVA
Грузинська влада розпочала депортацію з країни низки іноземців, які брали участь у протестах в Тбілісі.
У листопаді-грудні 2024 року Департамент міграції МВС Грузії депортував із країни 91 іноземного громадянина: хтось покинув країну добровільно, частину депортували примусово.
Серед депортованих є громадяни іноземних держав, які брали участь у протестах та зазнали різних адміністративних покарань — загалом таких 25 осіб. З них 10 іноземців уже покинули територію Грузії.
Згідно з інформацією МВС, 2024 року з Грузії депортували 430 іноземних громадян.
- У новорічну ніч тисячі протестувальників вийшли на проспект Руставелі в Тбілісі, де 34-й день поспіль тривають демонстрації проти проросійської влади Грузії.
- Після інавгурації 29 грудня новообраний президент Грузії Міхаїл Кавелашвілі підписав кілька законів, які опозиція називала “репресивними”. Ці законодавчі акти були ухвалені парламентом у прискореному режимі 13 грудня, однак попередній президент Саломе Зурабішвілі наклала на них вето, відмовившись визнавати легітимність парламенту.
- Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац Орбеліані, вийшовши до учасників акції протесту, які зібралися під його стінами.
- Біля будівлі на проспекті Руставелі у Тбілісі зібралися протестувальники. Вони принесли із собою прапори із зображенням нового президента та написом “Вітаю, раб”, а також червоні картки — у минулому він був футболістом.
- 14 грудня у Грузії відбулись вибори президента. Голосування, вперше в історії Грузії, відбулось без волевиявлення народу, а членами виборчої колегії.
13 травня український гурт Ziferblat із піснею “Bird of Pray” пройшов до фіналу Євробачення-2025, котрий відбудеться вже 17 травня у Швейцарії.
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”