Грузія припинила реекспорт європейських авто у РФ та РБ

Джерело: “Ехо Кавказу

26 вересня у Грузії набула чинності заборона на експорт та реекспорт автомобілів з країн Євросоюзу до Росії та Білорусі.

Відповідні обмеження передбачено одинадцятим пакетом санкцій ЄС, який затвердили 23 червня. До РФ заборонено постачати автомобілі з об’ємом двигуна понад 1900 кубічних сантиметрів (1,9 літра), а також усі електричні та гібридні автомобілі.

З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.

Водночас реекспорт автомобілів з Грузії до країн Центральної Азії продовжується в колишньому темпі. Експерти неодноразово застерігали, що частина цих авто потім переправляється до РФ.

Читайте також: Кремль влив стільки грошей в економіку, що створює бум, але цей картковий будиночок може впасти найближчим часом, – Insider

За минулі два роки реекспорт автомобілів став однією з найважливіших статей експорту Грузії, досягнувши цього року $1,178 млрд – майже 33% всього експорту.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.