Грузія припинила реекспорт європейських авто у РФ та РБ

Джерело: “Ехо Кавказу

26 вересня у Грузії набула чинності заборона на експорт та реекспорт автомобілів з країн Євросоюзу до Росії та Білорусі.

Відповідні обмеження передбачено одинадцятим пакетом санкцій ЄС, який затвердили 23 червня. До РФ заборонено постачати автомобілі з об’ємом двигуна понад 1900 кубічних сантиметрів (1,9 літра), а також усі електричні та гібридні автомобілі.

З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.

Водночас реекспорт автомобілів з Грузії до країн Центральної Азії продовжується в колишньому темпі. Експерти неодноразово застерігали, що частина цих авто потім переправляється до РФ.

Читайте також: Кремль влив стільки грошей в економіку, що створює бум, але цей картковий будиночок може впасти найближчим часом, – Insider

За минулі два роки реекспорт автомобілів став однією з найважливіших статей експорту Грузії, досягнувши цього року $1,178 млрд – майже 33% всього експорту.

19 березня 2025 року виповнюється 95 роки Ліні Костенко – українській поетесі-шістдесятниці та письменниці.

Адміністрація Дональда Трампа припинила фінансовану США ініціативу, що займалася документуванням ймовірних військових злочинів Росії. До цього входила таємна база даних, яка містила деталі масової депортації українських дітей до Росії, повідомляють американські чиновники, ознайомлені з відповідною директивою та документами, отриманими The Washington Post.

Кілька агенств США з нацбезпеки зупинили роботу над протидією російським саботажу, дезінформації та кібератакам на тлі зближення американського та російського президентів у межах припинення війни в Україні.

Адміністрація президента США Дональда Трампа в межах кампанії зі скорочення витрат Пентагону розглядає варіант відмови від командування силами НАТО в Європі.

Якщо президент США Дональд Трамп щиро вірив, що російський президент Володимир Путін прийме його пропозицію про тимчасово припинення вогню в Україні, то після розмови 18 березня він залишився розчарованим.