Кремль влив стільки грошей в економіку, що створює бум, але цей картковий будиночок може впасти найближчим часом, – Insider

Джерело: Insider

У звіті New York Times опубліковано детальну картину економіки РФ під час їх повномасштабного вторгнення в Україну.

Поки що економічна сила Росії пояснюється такими заходами Кремля, як збільшення виробництва військової техніки  та підвищення пенсій, зарплат та інших пільг для незаможних людей.

Солдати, які беруть участь у війні, також отримують набагато вищі зарплати, ніж у бідніших регіонах Росії. 

За даними The Times, ці заходи підвищили попит і ціни на низку продуктів і послуг у Росії.

Корпоративні кредити зросли на 19% за рік, до червня, оскільки зросли інвестиції. Тим часом вартість іпотечних кредитів, взятих у 20 провідних російських банків, зросла на 63% у першому півріччі порівняно з минулим роком.

21 липня центральний банк Росії підвищив процентні ставки на один відсотковий пункт – вдвічі більше, ніж очікували аналітики.

“Як економіст, я не знаю, як цю бульбашку можна здути. Одного разу все це може розвалитися, як картковий будиночок”, – сказала The Times Олександра Прокопенко, дослідниця Євразійського центру Carnegie Russia.

Експерти не налаштовані оптимістично щодо економічних перспектив Росії, навіть якщо вони визнають нинішню міцність її економіки. 

У квітні минулого року голова російського центрального банку Ельвіра Набіулліна попередила, що резервів країни не вистачить. У грудні вона також висловила занепокоєння щодо інфляції та обмеження на ринку праці через військовий призов. У своєму липневому оголошенні про підвищення ставок вона повторила свою стурбованість щодо зростання цін і нестачі робочої сили.

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.