Грузія обмежила постачання автомобілів до РФ із США та Європи
Джерело: “Ехо Кавказу”
З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
У Службі доходів Міністерства фінансів Грузії зауважили, що постачання до РФ автомобілів, імпортованих з країн Євросоюзу, буде обмежене з 26 вересня, що передбачено 11-м пакетом санкцій ЄС, затвердженим 23 червня.
Так, до РФ заборонено ввозити автомобілі з об’ємом двигуна понад 1900 кубічних сантиметрів (1,9 літра), а також усі електричні та гібридні автомобілі.
Одначе, міністр економіки Грузії Леван Давіташвілі раніше сподівався, що реекспорт автомобілів не припиниться, оскільки зауважив, що торгівля легковими автомобілями є важливим джерелом прибутку для країни.
Читайте також: Кремль влив стільки грошей в економіку, що створює бум, але цей картковий будиночок може впасти найближчим часом, – Insider
Влада Грузії наголошує, що повністю дотримується міжнародних санкцій, проте, уряд не запроваджуватиме двосторонні санкції стосовно РФ з економічних міркувань.
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
- 21 липня міністерка закордонних справ Нової Зеландії Наная Махута оголосила про нові санкції проти 23 фізичних і юридичних осіб РФ і Білорусі.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Новий банк розвитку NDB, заснований країнами БРІКС, не розглядає нові проєкти в Росії, оскільки працює відповідно до західних обмежень, введених на фінансових ринках і ринках капіталу.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.